Načítavanie údajov ...

Ďurišovci bez skupinovej fázy Európskej ligy, „vlci“ nestačili na „líšky“ ani v odvete

Hádzanárom HE-DO B. Braun Gyöngyös nepreskočili bundesligovú prekážku

Lúčenie so zdvihnutou hlavou je titulok na klubovom webe hádzanárov HE-DO B. Braun Gyöngyös po odvetnom dueli 2. kvalifikačného kola novej Európskej ligy mužov. Mužstvo s dvoma slovenskými rodákmi Ľubomírom Ďurišom a Michalom Tóthom ml. prehralo v utorok večer na palubovke Füchse Berlín 24:36 (12:17). Keďže pred týždňom sa na pôde maďarského družstva tiež tešil bundesligista (25:23), skupinová fáza druhej najvýznamnejšej európskej súťaže bude bez Gyöngyösu. Predstaví sa však nej slovenský zástupca Tatran Prešov.

„Vyrovnaná partia to bola do stavu 8:8, ale potom sa nám nedarilo presadiť cez veľmi dobrú obranu súpera. Berlín hral koncentrovanejšie ako u nás, čo bol podľa mňa hlavný rozdiel medzi prvým a odvetným zápasom,“ poznamenal pre slovakhandball.sk Ľubomír Ďuriš. Tvorca hry Gyöngyösu potom k priebehu odvety pridal aj podrobnejší pohľad: „Celkom dobre sme vstúpili do duelu, ale postupne sme strácali veľmi veľa lôpt a dostali sme veľa ľahkých gólov, čo sa nám v prvom vzájomnom súboji darilo eliminovať. Doma sme ich našou hrou prekvapili, ale teraz bolo vidieť, že sa na nás lepšie pripravili. Ušli nám na rozdiel piatich gólov a potom sme už len naháňali výsledok. Vstup do druhého polčasu nám nevyšiel a Berlín postupne zvyšoval rozdiel v skóre.“

V konfrontácii hádzanárov z Berlína a Gyöngyösu „líšky“ obrazne dvakrát zožrali „vlkov“, čo sú prezývky oboch tímov. „Tréner Csaba Konkoly nám po prehre nič špeciálne v šatni nepovedal. Určite nemôžeme byť spokojní s našou hrou, ale na druhej strane sme získali množstvo skúseností. Ideme ďalej a pokúsime sa tieto skúsenosti zúročiť v ligovej súťaži,“ nevešia hlavu opora maďarského družstva.

Max-Schmeling-Halle bola podľa údajov z Berlína vypredaná, ale pre opatrenia v nej bolo prítomných len 500 divákov. „V hľadisku boli rozmiestnení šachovnicovo, mali rúška. Otvorená bola len spodná časť tribúny. Hralo sa neskoro večer, čo bolo tiež niečo nové pre nás,“ poznamenal Ďuriš, ktorý uznal, že do cesty za účasťou v skupinovej fáze EL sa im postavila privysoká prekážka: „Určite sme dostali jedného z najťažších súperov, ale aspoň sme sa mohli porovnať s top tímom nemeckej bundesligy. Ja osobne som bol veľmi rád, že sme dostali Füchse.“

Ľubomír Ďuriš, ktorý mal skúsenosti s Berlínčanmi ešte aj z pôsobenia v HC Sporta Hlohovec, si v odvete pripísal do štatistík jeden gól.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/fuechseberlin

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022