Načítavanie údajov ...

Dve víťazstvá Slovákov v prípravných zápasoch v Izraeli

Hádzanári Slovenska uspeli v prvom z dvojice medzištátnych prípravných stretnutí v Izraeli. Zverenci trénera Heineho Ernsta Jensena zvíťazili v piatok v Rišone LeZion nad domácou reprezentáciou po vyrovnanom prvom polčase (16:16) päťgólovým rozdielom 32:27. Odvetné stretnutie oboch tímov je na programe v sobotu od 17.30 h SELČ tentoraz v Ramat Gane.

Výsledok – piatok:

Izrael – Slovensko 27:32 (16:16)

Slovenskí hádzanárski reprezentanti víťazne zvládli aj druhý z dvojice medzištátnych prípravných stretnutí v Izraeli. Po piatkovej výhre v Rišone LeZion 32:27 zdolali Izraelčanov aj v sobotňajšej odvete v Ramat Gane. Zverenci asistenta trénera Radoslava Antla, ktorý na tejto reprezentačnej akcii zastupuje hlavného kouča mužov SR Heineho Ernsta Jensena, vyhrali tentoraz šesťgólovým rozdielom 36:30 (16:13). Strelecky sa darilo prešovskej spojke Lukášovi Urbanovi, autorovi 10 presných zásahov.

Výsledok – sobota:

Izrael – Slovensko 30:36 (13:16)

Zostava a góly SR: T. Paul, M. Shejbal – Slaninka 5, Petro, Š. Macháč 1, M. Volentics 6, D. Michalka, P. Hruščák 5, Kováčech 1, Ľ. Ďuriš 2, M. Baláž, D. Krok 6/2, L. Urban 10, Hlinka

Pok. hody: 3/3 – 2/2, vylúčení: 2 – 3, 200 divákov

Izrael začal dobre kombinačne v útoku, jeho hráčom sa darila streľba. Naopak, Slováci v prvej desaťminútovke nevyužili jednu kontru a ďalšie tri sľubné šance. Aj preto bol stav vyrovnaný. Hráči SR potom zlepšili obranu, ale naďalej doplácali na nepremieňanie šancí a pokračovalo sa gól na gól. Tréneri slovenského tímu sa snažili dohovoriť svojim zverencom aj počas dvoch oddychových časov. Podstatnú časť zápasu skúšali Antlovi zverenci hru bez brankára so siedmimi hráčmi v poli. Zahadzovaním šancí si komplikovali situáciu, ale napriek tomu išli na prestávku s trojgólovým náskokom. V druhom dejstve súpera, ktorý odchádzal kondične, aj ubehali. Rozdiel zvýšili až na sedem presných zásahov a napokon dosiahli šesťgólové víťazstvo.

Hlas:

Radoslav Antl (asistent trénera SR): „Dve víťazstvá u súpera vždy potešia, dnes sa totiž ľahko vonku nevyhráva nikde. V útočnej fáze sme hrali veľmi dobre, v obrane v piatok o niečo lepšie ako v sobotu, predsa len dostať 30 gólov od takéhoto súpera je veľa. V odvete sme nevyužili asi pätnásť vyložených príležitostí. Rozdiel mohol byť podstatne vyšší, ale izraelský brankár podal asi životný a priam zázračný výkon. Chcem však chlapcom poďakovať, že prišli hrať za Slovensko aj napriek únave z dlhej klubovej sezóny, každý z nich dostal šancu a celkovo hodnotím naše vystúpenia pozitívne.“

 

Autor: SITA, Foto: handballisr.co.il

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022