Načítavanie údajov ...

Dvojciferné víťazstvo Prešova v SEHA League

Hádzanári Tatrana Prešov sa vo svojom druhom vystúpení v 8. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ dočkali prvého víťazstva. V stredajšom stretnutí 2. kola uspeli na palubovke RK Vojvodina Nový Sad, kde vyhrali vysoko 27:17 (14:9). Predchádzajúce dva zápasy na pôde tohto súpera len remizovali, ale tentoraz nadviazali na nedávny triumf nad Vojvodinou 21:17 (12:10) z augustového Turnaja šampiónov v Doboji.

Prešovu vyšiel vstup do duelu, keď jeho prvú desaťminútovku vyhral 4:0 a v ďalšom priebehu I. polčasu si vypracoval sedemgólový náskok (14:7). Domácim sa ani po zmene strán nedarilo výraznejšie ukrojiť z vedenia Šarišanov. Naopak, v 50. min po Čípovom góle z rýchleho protiútoku prehrávali už o desať gólov 13:23. Tento rozdiel svietil na ukazovateli skóre aj o záverečnom hvizde. Najlepším strelcom Tatrana bol päťgólový Januš Lapajne.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po dvoch vystúpeniach vyrovnanú bilanciu jedna výhra – jedna prehra a v tabuľke sú so ziskom 3 bodov na 3. mieste. Úradujúceho slovenského šampióna čaká v SEHA League najbližšie domáca tohtosezónna premiéra, keď v nedeľu 9. septembra privítajú v 3. kole od 17.35 h macedónskeho obhajcu prvenstva RK Vardar Skopje.

Výsledok – streda – SEHA Gazprom League 2018/2019 – 2. kolo:
RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) – Tatran Prešov (SR) 17:27 (9:14)
Najviac gólov: Stankovič 5, Tomič 4, Grozdanič 3 – Lapajne 5, Hrstka, Číp a Butorac po 4
Pok. hody: 5/1 – 1/0, vylúčení: 0 – 3

Hlas:

Tomáč Číž (hráč Tatrana Prešov): „Boli sme pripravení, že to bude veľmi ťažký zápas, pretože Vojvodina je domáce mužstvo a má dobré výsledky. V predchádzajúcich stretnutiach, keď sme tu hrali, to bolo vždy o gól, o dva… Myslím si, že sme sa dobre pripravili a každý v dueli odviedol svoju prácu, ktorú nám tréner určil. Stretnutie nám zdvihlo sebavedomie. Pred domácim zápasom s Vardarom sme to určite potrebovali.“

Please accept YouTube cookies to play this video. By accepting you will be accessing content from YouTube, a service provided by an external third party.

YouTube privacy policy

If you accept this notice, your choice will be saved and the page will refresh.

Autor:SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022