Načítavanie údajov ...

EHF EURO 2022: Čaká sa na rozhodnutie ohľadom divákov

Slovenských organizátorov majstrovstiev Európy v hádzanej mužov (13. – 30. 1. 2022) stále trápi neistota ohľadom diváckej účasti na zápasoch šampionátu v SR. „Predovšetkým veríme, že zlepšujúca sa pandemická situácia prispeje k pozitívnemu rozhodnutiu smerom k hromadným podujatiam a aspoň časti divákov bude umožnený vstup na tribúny v Bratislave a Košiciach. Diváci jednoznačne chýbajú celému športu. Neistota je pomaly už dva roky každodennou súčasťou. Všetci už toho máme dosť, ale veríme, že sa situácia zlepší. Netrpezlivo čakáme na rozhodnutie hlavného hygienika, či a v akom počte budú môcť byť v hľadiskách diváci. To je aktuálne najväčšia neistota. Zároveň dúfam, že aj pripravené opatrenia v súvislosti so šampionátom prispejú k tomu, že ME budú bezpečné a všetko bude v poriadku bez výpadkov zápasov. Veríme, že to bude len dobré,“ vyhlásil prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša, podľa ktorého slov to bude aj rozsiahla hygienická akcia denne s 500 testami účastníkov.

Prípadná divácka neúčasť jednoznačne zatieňuje radosť z toho, že Slovensko môže spolu s Maďarskom zorganizovať takéto významné medzinárodné športové podujatie. „Keď sme získali právo usporiadať kontinentálny šampionát, brali sme to ako šancu na reštart hádzanej i slovenského športu, lebo EHF EURO je jedno z najväčších športových podujatí v Európe. Čakali sme 200-tisícovú divácku návštevnosť u nás a k tomu primeranú pozornosť médií, ale toto všetko zatienila pandémia,“ priznal šéf SZH, ktorý nezabúda ani na športové hľadisko: „Aj keď nebudú diváci v hľadisku, tak to bude v televízii mimoriadne sledovaný turnaj. Náš reprezentačný tím má šancu sa predviesť. Verím, že sa našim hráčom podarí niečo ukázať, lebo aj športové hľadisko je dosť podstatné. Zároveň chceme dať signál deťom a mládeži, ktoré boli dvanásť mesiacov takpovediac bez tréningovej a zápasovej činnosti, že je tu krásny a zaujímavý šport hádzaná, ktorý sa oplatí robiť. Všetci veríme, že keď v januári uvidia svoje vzory na ME, tak sa potom vrátia na športoviská.“

Starosti robilo aj finančné zabezpečenie ME 2022, keďže jediným príjmom organizátorov je to zo vstupného. „Musíme poďakovať Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR za pomoc. Jeho predstavitelia sami vidia, v akej sme situácii, keďže náš príjem je len z diváckej návštevnosti. Nákladová časť šampionátu je zabezpečená. Museli sme síce okresať veľa vecí – najmä marketingových a sprievodné akcie, ale tešíme sa, že šampionát je pripravený a onedlho už vypukne,“ doplnil Holeša.

Šport nielen na Slovensku by nemohol fungovať bez podpory veľkých firiem. Slovnaft spolu so svojou materskou spoločnosťou, skupinou MOL, sa stali oficiálnymi partnermi majstrovstiev Európy v hádzanej mužov 2022. „Radi podporujeme tých, ktorí sú úspešní, ako aj tých, ktorí sa nimi môžu stať. A je jedno, či sú to jednotlivci alebo kolektívy, športovci alebo umelci. Hádzaná patrí medzi najpopulárnejšie halové športy v Európy, preto sa tešíme, že môžeme podporiť takéto silné športové odvetvie. Veríme, že slovenskí hádzanárski reprezentanti budú schopní prekonať vlastné maximá a odovzdať v zápasoch všetko, čo je v nich, a potešiť divákov,“ uviedol Marek Senkovič, generálny riaditeľ Slovnaftu, ktorý aj v náročných časoch pokračuje v podpore športu na Slovensku.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO:

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022