Načítavanie údajov ...

EHF EURO 2022: Kukučka si želá spokojnosť fanúšikov s hrou jeho tímu, od hráčov bude vyžadovať maximum

Hádzanári Slovenska v utorok večer absolvovali prvý tréning v košickej Steel aréne, ktorá bude dejiskom zápasov F-skupiny na majstrovstvách Európy mužov 2022 (13. – 30. 1.), na ktorých sa v základnej fáze stretnú postupne s Nórmi (13. 1.), Litovčanmi (15. 1.) a Rusmi (17. 1.).

„Na tréningu bolo všetko poriadku. Absolvovali sme všetko, čo bolo v pláne. Doteraz sme trénovali v menšej hale, takže dôležité bolo, aby si chalani zvykli na väčšie priestory v Steel aréne. Na tréningu bolo veľa prihrávok na väčši vzdialenosti, streľby, skúšali sme ´trháky´ a prešli sme si dve štandardné situácie. Už si len opakujeme veci, ktoré sú súčasťou nášho herného systému. Dúfam, že absencia prípravných duelov citeľne nepoznamená naše výkony. V rovnakej situácii je však viacero zúčastnených tímov. Celkovo je to zvláštny šampionát. Neustále sa dejú nejaké veci, niečo vyskočí, a preto treba byť flexibilní,“ povedal po utorkovom večernom tréningu Peter Kukučka.

Hlavný tréner SR má k dispozícii 19-členný káder (pre pozitívne testy vypadli počas prípravy Rečičár, Čupryna a L. Urban). Pred každým vystúpením bude vyberať zápasovú šestnástku. „Ešte máme čas a pred sebou dva tréningy. Nomináciu na stretnutie musíme oznámiť ráno v deň zápasu. Pokiaľ ide o prvú voľbu na jednotlivých postoch, tak už sa to rysuje. Všetci hráči sú zdravotne v poriadku, nikto nemá žiadne problémy a dúfam, že to tak aj zostane,“ poznamenal Kukučka, ktorého zverenci sa budú môcť spoľahnúť na podporu len zo štvrtiny zaplneného hľadiska: „Všetci sme sa tešili na tzv. plný kotol v Košiciach, ktorý by nám dal ešte väčšiu silu. Pri vývoji situácie sme sa už skôr pripravovali na to, že sa bude hrať pred prázdnymi tribúnami, takže teraz sme radi, že tam budú aspoň nejakí diváci. Chcem, aby sme sa prezentovali veľmi dobrou hrou, aby boli fanúšikovia spokojní, páčil sa im náš výkon a po každom dueli ocenili, ako chalani bojovali. Máme pred sebou tri náročné duely a v každom jednom budem vyžadovať od mojich hráčov, aby odovzdali maximum a takpovediac nechali na palubovke všetko.“

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022