Načítavanie údajov ...

EHF EURO 2022: Kukučkova spokojnosť so žrebom, Holešova aj s ďalšími skupinami

Presne 252 dní zostávalo do začiatku európskeho šampionátu hádzanárov na Slovensku a Maďarsku, keď 24 účastníkov spoznalo svojich súperov v základných skupinách. Slovenskí reprezentanti budú v domácom prostredí v Košiciach čeliť v F-skupine triu Nórsko, Rusko a Litva.
„Myslím si, že môžeme byť spokojní so žrebom. Z prvého koša sme dostali Nórov. Ich sila v porovnaní so Španielmi alebo Portugalčanmi, ktorí boli ďalší naši potencionálni protivníci, je podobná, takže tam nebolo príliš čo vyberať. Ja osobne som si z druhého koša želal Rusov alebo Rakúšanov. Podľa mňa je Rusko hrateľný súper, ale určite veľmi náročný. Majú nového trénera, na ostatnom šampionáte hrali peknú a účelnú hádzanú. Litva bol najslabší tím vo štvrtom koši, čo je pre nás dobré. Máme s nimi osobnú skúsenosť z kvalifikácie v Luxembursku. Majú však troch – štyroch kvalitných hráčov, ktorí hrávajú Ligu majstrov. Najdôležitejšie bude sa čo najlepšie pripraviť, získať materiály z posledných vystúpení našich súperov a poriadne to zanalyzovať,“ povedal k výsledku štvrtkového budapeštianskeho žrebu kormidelník SR Peter Kukučka.
Pre Slovensko to bude štvrtá účasť na ME po rokoch 2006, 2008 a 2021. Pri doterajších troch získali slovenskí hádzanári jediný bod za remízu 21:21 s domácim Srbskom pred 9 rokmi. Kukučka chce so svojimi zverencami dosiahnuť prvý dvojbodový zisk. „Urobím všetko pre to, aby sme sa dočkali prvého slovenského víťazstva na ME, no mojím cieľom je zisk štyroch bodov,“ dodal prvý muž slovenskej lavičky.

Zloženie F-skupiny sa začalo rysovať pomerne rýchlo. Keď po Nórsku prisúdili Slovensku z druhého koša Rusko, prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša si vydýchol. „Mátala ma možná skupina s Nórskom, Dánskom a Holandskom, z ktorej som mal strach. Musím povedať, že to bola veľká úľava. Neradi by sme mali v skupine dvoch škandinávskych zástupcov, to by bolo pekelné. Takto máme popri Nórsku s Ruskom a Litvou aj istú nádej na odohranie dobrých zápasov. S Rusmi sme v ostatnom čase absolvovali viacero duelov, väčšinou aj vyrovnaných. S  Litvou sme naposledy o gól prehrali (24:25), ale bol to ešte len akýsi začiatok práce Petra Kukučku. Diváci v Košiciach sa môžu tešiť, že budeme bojovať o čo najlepší výsledok a pobijeme sa o postup,“ uviedol Holeša, ktorý sa vyjadril aj ku košickému dejisku slovenských zápasov: „Zámerne sme dali našu skupinu do Košíc, na východe máme veľkú fanúšikovskú základňu. Košice boli prvé mesto, kde sme začali vo veľkej hale prinášať fanúšikom hádzanú. Hrali sme tam už tri zápasy – s Čiernou Horou, Bieloruskom i Švédskom, vždy bola plná hala, v ktorej vládla výborná atmosféra. My sa na to veľmi tešíme.“

Šéfa SZH potešilo aj zloženie dvoch bratislavských skupín, v ktorých budú účinkovať reprezentácie okolitých krajín – Nemecko, Rakúsko, Poľsko a Česko, takže do metropoly SR budú môcť zavítať početné skupiny ich priaznivcov. „Samozrejme, že sme spokojní, lebo ME sú aj o marketingu a predaji vstupeniek, čo je v podstate náš jediný príjem. Spolu s EHF a maďarskými spoluorganizátormi sme nasadzovali tímy tak, aby to fanúšikom čo najviac vyhovovalo. Aj preto sme do Bratislavy nasadili Nemcov a Čechov a počas žrebu nás nesmierne potešili Rakúšania a Poliaci. Očakávame, že hľadisko bude počas ich vystúpení vypredané. Verím, že to situácia umožní a fanúšikovia budú môcť byť v hľadisku.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022