Načítavanie údajov ...

EHF EURO 2022: MAJSTROVSTVÁ EURÓPY V HÁDZANEJ MUŽOV S PODPOROU SPOLOČNOSTÍ SLOVNAFT A SKUPINY MOL SÚ PRIPRAVENÉ NA ŠTART

Už o niekoľko dní budú Slovensko a Maďarsko spoločne hostiť prestížne športové podujatie: majstrovstvá Európy v hádzanej mužov 2022 – Men’s EHF EURO 2022. Turnaj sa odohrá od 13. do 30. januára v dvoch slovenských a troch maďarských mestách a privíta 24 najlepších tímov kontinentu. Kľúčové podujatie sezóny sa musí prispôsobiť aj
náročným protiepidemickým opatreniam. Slovenská reprezentácia verí v čo najlepší výsledok.

Rozhodnutie podporiť Men’s EHF EURO 2022 a stať sa oficiálnym partnerom šampionátu prišlo v prípade Slovnaftu prirodzene a stojí na kontinuálnej podpore hádzanej na Slovensku. Partnerom majstrovstiev Európy EHF EURO 2022 je aj Skupina MOL, materská spoločnosť Slovnaftu. Už dlhé roky je stabilnou oporou nielen mužských a ženských reprezentačných hádzanárskych tímov, ale bola aj národným partnerom majstrovstiev Európy žien – Women’s EHF EURO, ktoré Maďarsko usporiadalo v roku 2014.

Napriek pandémii a životu s obmedzeniami sme si v Slovnafte povedali hneď od začiatku, že nás to nezastaví. Nezastaví nielen z pohľadu našich zákazníkov, ale aj z pohľadu podpory športu, environmentálnych projektov, podpore kultúry, komunít, či vzdelania. Napriek tomu, že aj my čelíme ťažko predvídateľnému ekonomickému prostrediu, naša angažovanosť a podpora vo verejnom priestore ostáva rovnaká a neuberáme z nej. Pretože tak, ako sa môžete spoľahnúť na žlto-čiernu sieť našich staníc s predajňami Fresh Corner, tak chceme spoľahlivo pomôcť zvládnuť aj usporiadanie šampionátu. Pre Slovensko je to výnimočná udalosť, hostiť kontinentálne majstrovstvá je veľká česť a historická skúsenosť, pri ktorej chceme byť. Zároveň je to príležitosť, aby sme sa ako krajina spojili a povzbudili náš národný tím v zápasoch o majstra Európy,“ povedal CEO spoločnosti Slovnaft Marek Senkovič.

„Slovenský zväz hádzanej je hrdý na to, že náš dlhoročný partner – spoločnosť Slovnaft ako člen Skupiny MOL sa stala partnerom ME 2022 v hádzanej mužov. Jednak to dokazuje, že aj spoločnosť z tohto regiónu sa môže stať partnerom jedného z najvýznamnejších športových podujatí, aké sa konajú v Európe. A rovnako je to dôkazom toho, že hádzaná je príťažlivým produktom aj pre veľkých reklamných zadávateľov. Pevne veríme, že organizácia ME aj vďaka takémuto partnerovi bude v čo najlepšom poriadku a fanúšikom poskytne čo najviac zábavy a radosti,“ uviedol prezident SZH Jaroslav Holeša.

Pre spoločnosť Slovnaft je podpora športu dlhoročnou ambíciou a filozofiou. Piatu sezónu podporuje Slovnaft najvyššiu českú a slovenskú hádzanársku súťaž žien pod názvom MOL liga, a päť rokov spoločnosť podporovala aj najvyššiu slovenskú súťaž v hádzanej mužov – Slovnaft Handball extraligu. Slovenskú hádzanársku reprezentáciu mužov podporuje Slovnaft z pozície generálneho reklamného partnera.

Štvorročné úsilie spojené s prípravami 15. kontinentálneho majstrovského šampionátu sa už čoskoro zavŕši prvými zápasmi. Slovenská časť majstrovstiev sa odohrá v košickej Steel Arene, kde v rámci svojej F-skupiny zabojuje aj slovenská reprezentácia, a na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. V Maďarsku sa EURO 2022 uskutoční v mestách Budapešť, Debrecín a Szeged. Európska hádzanárska federácia (EHF) už zverejnila aj zoznam 18 dvojíc rozhodcov, medzi nimi figuruje aj slovenská dvojica arbitrov: Boris Mandák a Mário Rudinský. Slovensko bude mať pri organizovaní seniorského hádzanárskeho šampionátu premiéru. Atmosféru
na zápasoch bude povzbudzovať aj oficiálny maskot – jeleň Tricky.

Hádzanári Slovenska sa zišli v nedeľu v Bratislave na päťdňovom sústredení. Trénerovi Petrovi Kukučkovi chýbali v úvode zrazu legionári pôsobiaci v nemeckých kluboch (Potisk, D. Kalafut, T. Urban). Niektorí hráči mali na úvodnom tréningu úľavy zo zdravotných dôvodov. Slováci pobudnú v Bratislave do štvrtka 30. decembra. Absolvujú dovedna osem tréningov. Budú síce bez oficiálneho prípravného stretnutia, ale v pláne majú tréningové zápasové súboje medzi sebou. „Káder budeme deliť na rôzne partie, ktoré budú hrať medzi sebou. Aj touto formou budeme simulovať zápasy, prítomní budú aj rozhodcovia,“ vysvetlil tréner SR Peter Kukučka, ktorého s ďalšími členmi
realizačného tímu čaká na záver sústredenia rozhodovanie v súvislosti s určením konečnej nominácie. „Aj chlapcom som povedal, že teraz majú poslednú šancu zabojovať o nomináciu. Po poslednom tréningovom zápase určíme finálny 18-členný káder, ktorý sa stretne 3. januára,“ dodal Kukučka.

„Začína sa nám posledná fáza prípravy na šampionát. Už nezostáva veľa času, preto ho plánujeme využiť najlepšie, ako vieme. Tréningy budú určite zamerané na nacvičovanie obrannej a predovšetkým útočnej fázy, lebo hlavne na nej musíme zapracovať. Zároveň budeme študovať videoanalýzu našich súperov. Takže tréningy budú nastavené aj podľa toho,“ uviedol k začiatku záverečnej prípravy kapitán slovenského národného tímu Ľubomír Ďuriš, ktorý si uvedomuje, že EHF EURO 2022 je predo dvermi.

„Všetci sa tešíme, že majstrovstvá Európy sú už tu. Tlak sa zvyšuje, ale musíme sa s tým popasovať. Čakajú nás domáce ME a musíme zabojovať najmä ako kolektív. Tak budeme silnejší a verím, že aj úspešnejší. Ideme od zápasu k zápasu. Tímy, ktoré proti nám stoja, sú naozaj vynikajúce. Dúfam, že ľudia budú môcť prísť do haly, aby nám pomohli k lepším výkonom. Samozrejme, postup zo skupiny by bola veľká vec, ale k tej máme ešte veľmi ďaleko,“ poznamenal tvorca hry Ľ. Ďuriš.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022