Načítavanie údajov ...

EHF EURO 2022: Nádejné fázy v prvom polčase, jednoduché chyby hneď po zmene strán

Hádzanári Slovenska v úvodom vystúpení na majstrovstvách Európy 2022 nepretrhli sériu prehier trvajúcu už desať zápasov a hoci favorizovanému Nórsku podľahli dvojciferne 25:35 (11:15), najmä v prvom polčase boli fázy, keď svojím výkonom potešili aj fanúšikov. Košická Steel aréna ožila najmä vo chvíľach, keď sa Slováci dostali do vedenia (6:5, 7:5 a 8:7). „Bol to skvelý pocit, že nás fanúšikovia takto povzbudzovali. Aj necelú dvojtisícovú návštevu bolo počuť. Veľmi pekne im ďakujeme, že nás prišli podporiť a dalo nám to veľa energie,“ pochválil priaznivcov kapitán tímu Ľubomír Ďuriš.

So spoluhráčmi síce stratili nádej na dobrý výsledok na začiatku druhého dejstva, ale duel nevypustili a bojovali až do konca, hoci bolo o jeho osude už rozhodnuté. „To bol hlavný cieľ v tomto zápase, lebo sme vedeli, kto proti nám stojí. Prvý polčas sme prehrali o štyri góly, ale myslím si, že z našej strany tam bolo veľa dobrých vecí. Mrzia nás jednoduché chyby, ktoré oni potrestali gólmi z protiútokov. To nás stálo veľa síl. Prehrali sme o desať gólov, ale zase nevyzeralo to vôbec zle,“ poznamenal tvorca hry Ľ. Ďuriš, podľa ktorého slov sa so spoluhráčmi už sústredia na sobotňajšie mimoriadne dôležité stretnutie proti Litve. „Musíme si rozobrať súboj s Nórmi, poučiť sa z chýb, ale koncentrácia už smeruje na Litvu. Tá odohrala na úvod tesný duel s Ruskom, takže určite to nebude jednoduchý zápas, ale pôjdeme ho vyhrať.“

Slovenský tím gólovo potiahol Jakub Prokop, ktorý sa napriek nedávnemu zraneniu nebál ísť do zakončenia a snažil sa prekonať nórsku defenzívu. Päťkrát sa mu to podarilo. „Myslím si, že sme odohrali solídny zápas. Presvedčili sme sa, že 20-30 minút vieme hrať vyrovnanú partiu aj s tímom z absolútnej špičky. Ja osobne radím Nórov do prvej trojky a oni svoju silu aj ukázali. My vieme, ktoré duely sú pre nás dôležité. Litovčanov sme proti Rusom nesledovali. Tak sme sa dohodli, aby sme sa sústredili na Nórov. Od piatka je na rade Litva,“ uviedol Prokop, ktorý už zranenie členka aj vďaka adrenalínu necítil a podľa vlastných slov bolo všetko v poriadku.

Najlepším strelcom v drese SR bol so šiestimi gólmi Tomáš Urban, ktorý najmä v prvom polčase ukázal svoje zakončovateľské schopnosti. „Vtedy nám vychádzali naše veci, išlo to v obrane, darilo sa Teovi Paulovi v bránke a premieňali sme šance. V druhom polčase sme zahodili nejaké príležitosti, naša defenzíva bola deravejšia. Nóri potrestali naše chyby, odskočili na 7 – 8 gólov a ukázali svoju silu i to, že sú kvalitatívne na tom omnoho lepšie. S Litvou nás v sobotu čaká ďalších 60 náročných minút. Musíme sa na tohto súpera veľmi dobre pripraviť, dodržiavať taktiku a vnútiť jeho hráčom našu hru. Ešte sa nepozeráme na Rusov, najskôr tu máme pred sebou Litovčanov,“ skonštatoval skúsený krídelník.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022