Načítavanie údajov ...

EHF EURO 2022: Šampionát mužov na Slovensku a v Maďarsku aj s divákmi

Pozitívnu správu oznámili organizátori slovenskej časti majstrovstiev Európy v hádzanej mužov. Januárový kontinentálny šampionát, ktorý sa uskutoční v termíne 13. – 30. 1. 2022 na Slovensku a Maďarsku, bude aj s divákmi na tribúnach.

„To je pre nás aktuálne najpodstatnejšia správa. Legislatíva SR republiky umožňuje účasť na hromadných podujatiach v niekoľkých režimoch. Na Slovensku sa predstaví dvanásť tímov, takže aj zloženie publika bude veľmi medzinárodné. Vzhľadom k tomu, že pri tzv. OTP režime (očkovaní – testovaní – po prekonaní COVID-19) by pri zhoršenej pandemickej situácii mohlo byť v hľadisku len 500 divákov, tak sa organizačný výbor rozhodol, že do hál na ME 2022 budú môcť prísť len plne zaočkovaní ľudia, a to až do doby, kým by sa pandemická situácia na Slovensku výrazne nezmenila ešte pred konaním šampionátu. Vďaka tomu môžeme využiť kapacitu hľadiska. Týmto chceme dať divákom jasnú odpoveď, ako sa môžu dostať do hál. Rešpektujeme, ak sa fanúšikovia nechcú dať zaočkovať z akýchkoľvek dôvodov, ale rovnako aj oni musia chápať, že my sme zodpovední za organizáciu celého šampionátu, bezpečnosť hráčov, divákov a ostatných účastníkov. Situácia v Európe je momentálne takáto. My ako halový šport, ktorý bude mať podujatie v januári, keď predpokladáme, že z pandemického hľadiska nebudeme vtedy v zelenej farbe, sme sa rozhodli týmto spôsobom vyslať jasný odkaz v súvislosti s účasťou v hľadisku. Veríme, že napriek pandemickej situácii si zaočkovaní priaznivci nájdu cestu a pomôžu usporiadať ME v režime, ako sme si všetci predstavovali,“ uviedol na utorkovej tlačovej konferencii prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša, ktorého doplnil viceprezident SZH Ernö Kelecsényi s informáciou, že rovnako postupujú organizátori aj na maďarskej strane.

Od utorka v predaji aj denné vstupenky
Majstrovstvá Európy hádzanárov sú čoraz bližšie. Do ich začiatku zostáva len niečo vyše štyroch mesiacov a aj v súvislosti s predajom vstupeniek prichádzajú pozitívne správy, o ktoré sa organizátori v utorok tiež podelili. Tou najzásadnejšou je spustenie ďalšej vlny predaja. Kým doteraz boli k dispozícii len balíčky vstupeniek na jednotlivé skupiny, od utorka 7. septembra 2021 sa začal prostredníctvom oficiálnych predajcov vstupeniek, ktorými sú Eventim a Ticketportal SK, aj predaj denných vstupeniek. „Tie sú k dispozícii v troch rôznych cenových kategóriách – od 29 do 49 eur v základných skupinách a taktiež v troch kategóriách – od 59 do 79 eur – vo štvrťfinálových skupinách. Spúšťame aj predaj lístkov do sektoru pre imobilných priaznivcov, kde si vozičkár a jeho doprovod môžu zakúpiť vstupenky v zľavnenej cene 20 (základná skupina), resp. 36 eur (štvrťfinálová skupina). Denná vstupenka zahŕňa vstup na všetky zápasy daného dňa, čo v základnej skupine predstavuje dva a vo štvrťfinálovej tri duely,“ informovala šéfka Ticketingu v rámci slovenskej časti EHF EURO 2022 Zuzana Uličná, ktorá prezradila aj ďalšiu novinku: „Je ňou rodinná zľava, ktorá taktiež vstupuje do platnosti 7. 9. 2021. Ponuku 3 vstupenky + 1 zdarma budú môcť využiť skupiny v zložení: dvaja dospelí a dve deti vo veku 4 – 17 rokov.“ Bližšie informácie o uplatnení tejto zľavy nájdu záujemcovia u predajcov vstupeniek. Deti do 3 rokov majú na podujatie vstup zadarmo, ale bez nároku na vlastné sedadlo.
O vstupenky je zatiaľ najväčší záujem v hádzanárskom Nemecku. „Zatiaľ sa predalo približne 3300 balíkových vstupeniek na celú skupinu, čo je približne 10 percent z kapacity. Najlepšie sa predávajú lístky na základnú D-skupinu v Bratislave, v ktorej účinkujú Nemci,“ doplnila Z. Uličná.

Ceny denných vstupeniek

Denné vstupenky na základnú skupinu (D/ E / F)
1. kategória 49 EUR
2. kategória 39 EUR
3. kategória 29 EUR
Imobilní (20 EUR), doprovod (20 EUR)

Denné vstupenky na štvrťfinálovú skupinu (Main round)
1. kategória 79 EUR
2. kategória 69 EUR
3. kategória 59 EUR
Imobilní (36 EUR), doprovod (36 EUR)

Denná vstupenka zahŕňa vstup na všetky zápasy daného dňa, preto je potrebné si ju uschovať.
Základná skupina – 2 zápasy v 1 deň
Štvrťfinálová skupina – 3 zápasy v 1 deň

Autor: slovakhandball.sk

FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022