Načítavanie údajov ...

Najčastejšie otázky

Koľko rokov musím mať, aby som sa mohol uchádzať o miesto dobrovoľníka?

Požadovaný minimálny vek je 16 rokov. Dátum, kedy musíte dosiahnuť 16 rokov je 09. 01. 2022, t.j. dátum narodenia je najneskôr 07. 01. 2006. Dobrovoľníci vo veku 16 a 17 rokov sa môžu zúčastniť podujatia iba so súhlasom zákonného zástupcu.

Je možné sa prihlásiť, aj keď nebývam v Bratislave/ Košiciach resp. na Slovensku?

Áno, samozrejme. Miesto pobytu a národnosť nie sú dôležité, treba však brať na vedomie, že cestovné výdavky a ubytovanie budú vo Vašej réžii. Dôležité je hovoriť po anglicky, aspoň na základnej úrovni.

V prípade zhoršujúcej sa pandemickej situácie s ochorením COVID – 19 vo svete budeme uprednostňovať dobrovoľníkov zo Slovenska pred uchádzačmi zo zahraničia.

Nachádzajú sa v dotazníku nejaké požiadavky, ktoré musím splniť?

Základné požiadavky sú vek a jazykové schopnosti. K pozícii Medical Support je nutný platný certifikát prvej pomoci.

Sú nejaké špeciálne požiadavky zo strany organizačného výboru?

Okrem vyššie menovaných musia dobrovoľníci spĺňať:

Bezúhonnosť – všetci dobrovoľníci musia podpísať čestné prehlásenie o bezúhonnosti. Pri niektorých pozíciách môžeme vyžadovať aj výpis z registra trestov.

Vystupovanie – Organizačný výbor vyžaduje nekonfliktné vystupovanie a plné pracovné nasadenie.

Podľa dotazníka si mám vybrať 3 pracovné oblasti. Čo ak mám záujem pracovať len v jednej vybranej oblasti?

Môžete si zvoliť len jednu dobrovoľnícku pracovnú pozíciu a ostatné pozície nechať voľné. Na druhej strane, ak nebudete vybratý na prvú pozíciu, tak sa pripravíte o možnosť zaradenia na iné miesto.

Kedy budem môcť začať pomáhať ako dobrovoľník, musím byť k dispozícii každý jeden deň?

Niektoré dobrovoľnícke pozície budú mať nástup niekoľko dní pred oficiálnym začiatkom šampionátu a končiť pár dní po jeho ukončení.

Pri výbere dobrovoľníkov budeme prihliadať aj kedy pre nás môžete pracovať. Minimálny počet je 10 dní. Je možné, že nebudete pracovať každý deň, všetko závisí od vybranej pozície a aktuálnej situácie.

Aké oblečenie si mám priniesť do práce ako dobrovoľník na šampionát?

Pred nástupom dostane každý vybraný dobrovoľník polo tričko, bundu a šiltovku. Vo svojej réžii si zabezpečte pohodlné nohavice/kraťasy a pohodlné topánky. Oblečenie prispôsobte pracovnej pozícii, t.j. odporúčame dlhé nohavice a teplé oblečenie.

Ak spravím v prihlasovacom formulári chybu a chcel by som ju opraviť, ako mám postupovať?

Ak urobíte chybu počas prihlásenia, jednoducho sa prihlásite pod svojím loginom, zadáte heslo (príde na e-mail po prvotnej registrácii) a danú chybu opravíte.

Jedinú informáciu, ktorú nemôžete zmeniť je prihlasovací e-mail. Ak ste spravili chybu práve v e-mailovej adrese, napíšte prosím na volunteer@euro2022.sk , kde uvediete svoje meno a priezvisko, dátum narodenia a správny e-mail.

Kedy budem informovaný, či som bol vybraný ako dobrovoľník?

Výber dobrovoľníkov bude osobným pohovorom (telefonicky, online alebo osobne). Vybraných dobrovoľníkov budeme kontaktovať priebežne (mesiace august – december 2021), kde si dohodneme formu pohovoru. Pohovor bude trvať do 30 minút. O finálnom výbere budeme informovať najneskôr v priebehu novembra/decembra 2021. Vybraným uchádzačom pošleme e-mail s názvom pracovnej pozície a dátumom nástupu a ukončenia pracovnej pozície.

2. PODUJATIE

Budú mi preplatené cestovné výdaje?

Nie, všetky cestovné výdavky si hradí v plnej výške dobrovoľník sám.

Ako sa budem môcť pripraviť na moje úlohy dobrovoľníka?

Ak sme Vás vybrali ako dobrovoľníka, tak od nás dostanete na e-mail manuál dobrovoľníka. Následne v priebehu januára 2022 čaká každého školenie vo vybranom meste.

Ako si môžem nájsť ubytovanie v hosťovskom meste?

Pošleme Vám prehľad cenovo dostupného ubytovania v Bratislave/Košiciach v blízkosti arén resp. v meste. Odporúčame tiež sledovať rezervačné portály (napr. www.booking.com) alebo oficiálne stránky miest (www.visitbratislava.com, resp. www.visitkosice.org). Zabezpečenie ubytovania je vo vlastnej réžii každého dobrovoľníka.

Dostanem ako dobrovoľník finančnú odmenu?

Nie, dobrovoľnícka práca je slobodne zvolená činnosť v prospech iných, vykonávaná bez nároku na odmenu. Dostanete však:

  • šancu byť súčasťou najväčšieho hádzanárskeho podujatia na Slovensku v roku 2022
  • stravu počas pracovného dňa (teplé jedlo, ovocie, voda, káva, čaj). Na stravu máte nárok len počas dňa, keď vykonávate dobrovoľnícku prácu.
  • balíček oblečenia, ktorý bude k dispozícii len pre dobrovoľníkov. Ide o limitovanú edíciu, ktorá nebude v predaji
  • certifikát o účasti na podujatí
  • možnosť spoznať hádznárske zákulisie a vidieť európsky šampionát „z druhej strany“
  • získať nových priateľov a zážitky, ktoré by ste ako fanúšik na tribúne, nikdy nemali

Je nutné podpísať dobrovoľnícku zmluvu?

Podpísanie zmluvy o dobrovoľníckej činnosti je nevyhnutné na základe zákona č. 406/2011 Z. z. o dobrovoľníctve. Zmluva definuje práva a povinnosti prijímateľa dobrovoľníckej činnosti a dobrovoľníkov. Zmluva je postavená k ochrane záujmov oboch strán a vylučuje nekalé praktiky a úmysly zmluvných strán.

Dostanem lístky na zápasy v Bratislave alebo v Košiciach?

Nie, voľné vstupenky nezabezpečujeme.

Budem môcť pozerať zápas počas mojej pracovnej prestávky alebo keď nebudem pracovať?

Dobrovoľníci nebudú mať štandardne prístup k sledovaniu stretnutí naživo v hľadisku, no vo vyhradenej zóne budete mať nainštalovanú televíziu. Pri voľných kapacitách na štadióne a najmä po konzultácii s Vaším vedúcim to však môžeme umožniť tým, ktorí práve nepracujú (dobrovoľníkovi bude povolený len vstup v osobnom civilnom oblečení) Toto pravidlo sa nebude týkať zápasov, ktoré budú vypredané.

Môžem si pýtať autogramy a fotiť sa s hráčmi?

Pre každého dobrovoľníka bude v aréne, tréningovej hale, hoteli a VIP priestoroch zákaz akéhokoľvek kontaktu (fotografovanie, autogramy) s hráčmi alebo členmi realizačných tímov. Ako dobrovoľník budete súčasťou podujatia európsky úrovne, kde platia prísne pravidlá a vyžaduje sa profesionálny prístup. Vašou devízou bude to, že zažijete zákulisie šampionátu.

Zabezpečíte mi poistenie, keď budem vybraný ako dobrovoľník?

Nie, ako občan Slovenskej republiky ste poistený vo svojej zdravotnej poisťovni. Dobrovoľníci mimo Slovenskej republiky potrebujú platné cestovné poistenie, ktoré si riešia vo vlastnej réžii.

Ako bude nastavený pracovný čas?

Pracovný čas dobrovoľníka bude závisieť od jeho pozície a dohody medzi Vami a Vám prideleným manažérom resp. supervízorom dobrovoľníkov (po dohode s Volunteer Manažérom). Počas oddychu môžete využívať vyhradený priestor v Bratislave a Košiciach, ktorý je určený na oddych a stravovanie.

Dostanem po absolvovaní podujatia dobrovoľnícky certifikát?

Áno, každý dobrovoľník dostane po skončení podujatia certifikát.

Prečo sa ma v dobrovoľníckom dotazníku pýtate na ochrannú osobných údajov a z akého dôvodu musím v priloženom dokumente dávať súhlas?

Dňa 25.05.2018 vstúpil do platnosti Zákon č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov v neskoršom znení. Máme voči Vám informačnú povinnosť o ochrane osobných údajov a bez Vášho súhlasu ich nemôžeme spracovávať. Jednou z podmienok, aby ste sa mohli stať dobrovoľníkom na šampionáte, je udeliť Váš súhlas so spracovaním osobných údajov pre spoločnosť Slovenský zväz hádzanej., ktorá je hlavným organizátorom podujatia. Zároveň je potrebné udeliť súhlas/nesúhlas so spracovaním osobných údajov pre Slovenský zväz hádzanej, ktorý Vás môže v budúcnosti osloviť ohľadom spolupráce na podujatiach.

Pozn.: Otázky a informácie budú priebežne dopĺňané podľa opakovaného výskytu.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Centrum pohybovej medicíny Expertmed
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022