Načítavanie údajov ...

EHF EURO: Švédi prilepení k obrazovkám, finále sledovali milióny

Nebolo prekvapením, že finále nedávneho európskeho šampionátu v hádzanej mužov, ktorý sa v januári uskutočnil v Maďarsksku a na Slovensku, sa tešilo obrovskému záujmu vo Švédsku. Milióny fanúšikov žlto-modrých boli počas súboja o zlato na EHF EURO 2022 doslova prilepení k obrazovkám, prostredníctvom ktorých si vychutnávali úspech ich národného tímu, ktorý získal kontinentálny titul po 20 rokoch.

Švédsky televízny kanál TV6 dosiahol vynikajúce čísla sledovanosti, keď až 2,1 milióna divákov pozeralo 30. januára dramatické víťazné finále nad Španielskom (27:26). Išlo pritom o druhý najvyšší počet v histórii TV6 a zároveň jedno z piatich najsledovanejších športových podujatí streamovaných cez službu Viaplay. V Španielsku mala Televisión Española (TVE) 1,7 milióna sledujúcich divákov finále, čo predstavuje 13,6-percentný podiel na trhu.

Veľkému záujmu sa tešili prenosy aj v hádzanárskych krajinách – v Dánsku, Chorvátsku či Nemecku. Napríklad balkánske derby Chorvátov so Srbmi ešte v základnej skupine malo vyše 50 percentný podiel na trhu, keď ho sledovalo takmer milión fanúšikov. V Dánsku si semifinálovú prehru so Španielskom pozrelo 1,5 milióna ľudí a pri víťaznom súboji o 3. miesto nad Francúzskom zaznamenali viac ako 80-percentný podiel na trhu. Milióny párov očí pozerali vystúpenia reprezentácie Nemecka, ktorá mala priemernú sledovanosť takmer 5 miliónov divákov.

Spoluorganizátorské Maďarsko tiež zaznamenalo pozoruhodné čísla sledovanosti v krajine, ktoré dosiahli 2,7 milióna – tretinu (31,5 %) maďarskej populácie. Počas 18 dní šampionátu tvorili priame prenosy alebo záznamy z hádzanárskych ME na stanici M4 Sport 195 hodín vysielania, pričom takmer pol milióna fanúšikov si naladilo zápas Maďarov proti Islanďanom. Toto stretnutie bolo najsledovanejšie v Maďarsku.

Šampionát sa vysielal v 114 krajinách sveta. Stránku EHFTV počas januára navštívilo viac ako 500 000 jedinečných užívateľov webu, pričom finále sledovalo viac ako 63 000. O zaujímavých číslach sledovanosti informovala Európska hádzanárska federácia.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022