Načítavanie údajov ...

EHF zverejnila rozdelenie do košov pred žrebom ženských ME 2020

Po potvrdení, ktorých 16 tímov sa zúčastní na majstrovstvách Európy žien 2020 v Nórsku a Dánsku (3. – 20. decembra), zverejnila Európska hádzanárska federácia (EHF) podrobnosti žrebu šampionátu. Ten je naplánovaný na 18. júna 2020 o 11.00 h vo Viedni. Žrebovanie bude možné naživo sledovať na facebookovej stránke EHF a youtube kanáli EHF EURO.

Šestnásť účastníkov ME 2020, medzi ktorými chýba družstvo hádzanárok Slovenska, rozdelili podľa konečného poradia na ME 2018 do štyroch košov:

  1. kôš: Francúzsko, Rusko, Holandsko, Rumunsko
  2. kôš: Nórsko, Švédsko, Maďarsko, Dánsko
  3. kôš: Čierna Hora, Nemecko, Srbsko, Španielsko
  4. kôš: Slovinsko, Poľsko, Česká republika, Chorvátsko

Organizátori sa rozhodli, že Dánsko bude hrať základnú fázu v Herningu (A-skupina), zatiaľ čo Nórsko bude účinkovať v Trondheime (D-skupina). Hala Trondheim Spektrum bude tiež hostiteľom C-skupiny, do ktorej bolo zaradené Holandsko. Švédsko bude hrať v B-skupine s dejiskom vo Frederikshavne.

Dejiskami zápasov v hlavnej fáze turnaja Stavanger v Nórsku a Herning v Dánsku. Finálový víkend sa odohrá v Telenor aréne v Osle.

Po tom, ako sa olympijské hry v Tokiu 2020 presunuli na leto 2021, majú ME 2020 pre hádzanárky väčší význam, keďže šampionát sa uskutoční len pár mesiacov pred dôležitými olympijskými kvalifikačnými turnajmi v marci 2021.

V decembri sa na ME 2020 stretnú tímy, ktoré sa už kvalifikovali na budúcoročné olympijské hry alebo sú v hre ešte o miestenky, spolu s ostatnými družstvami, ktorým sa začína nový olympijský cyklus na hry v roku 2024. Vzhľadom na súčasnú zdravotnú situáciu organizátori ME a predstavitelia EHF spolu neustále komunikujú s cieľom zabezpečiť bezpečné prostredie pre všetkých účastníkov EHF EURO 2020. Všetky prípravy prebiehajú podľa plánu – nominácia rozhodcov a delegátov, príslušný prípravný letný seminár, jesenná konferencia vedúcich delegácií ako i ďalšie organizačné medzníky.

Zdroj: eurohandball.com

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022