Načítavanie údajov ...

Eisenach bez Potiska nestačil na lídra z Hamburgu

Klubom slovenských hádzanárskych zástupcov sa nedarilo v ligových zápasoch po vianočných sviatkoch. V akcii boli tímy z nemeckých súťaží. Uspel iba Bergischer HC, ktorý bez Csabu Szücsa ml. vyhral v Stuttgarte 30:26 a svojho súpera preskočil v tabuľke I. bundeslige mužov, v ktorej je ôsmy. SC DHfK Lipsko s asistentom a trénerom brankárov Milošom Puterom nestačil na favorizovaného lídra Flensburg-Handewitt (24:29), ale drží sa na 6. priečke.
V druhej najvyššej súťaži pocítil ThSV Eisenach absenciu v dobrej forme hrajúceho Martina Potiska, keď podľahol vedúcemu tímu poradia HSV Hamburg 24:30. Slovenský tvorca hry sa zranil pri poslednej akcii predzápasového tréningu. Krídelník Lukáš Péchy síce premenil všetky tri svoje strelecké pokusy, ale jeho TuS Ferndorf tesne prehral s družstvom Elbflorenz 30:31. Péchy mal na konte aj jedno vylúčenie. Ferndorf podľahol štvrtýkrát za sebou a je tesne nad pásmom zostupu.
Opäť sa rozbehla I. bundesliga žien, v ktorej Thüringer HC nevyužil šancu dostať sa na 2. pozíciu tabuľky. Družstvo slovenskej krídelníčky Lýdie Jakubisovej nestačilo doma na Dortmund (30:36), ktorý sa posunul na spomenuté miesto v aktuálnom poradí. Jakubisová sa prezentovala dvoma gólmi.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/tusferndorf/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022