EL mužov: Berlínske líšky nad prešovské sily, hladká prehra Tatrana s finalistom uplynulej edície

Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli vo svojom druhom vystúpení v EHF Európskej lige mužov 2021/2022. Po minulotýždňovom zisku skalpu španielskeho vicemajstra Bidasoa Irun (27:25) ťahali Šarišania za kratší koniec v Berlíne, kde v utorok podľahli miestnemu tímu Füchse jednoznačne 23:36 (12:18). Slovenský šampión je po 2. kole A-skupiny v tabuľke na 4. mieste so ziskom dvoch bodov.
V Max-Schmeling-Halle sa hrala vyrovnaná partia len do 20. min. Domáci síce vyhrali úvodnú desaťminútovku 6:3, ale Prešovčania sa v 19. min dotiahli na 9:9. Vzápätí päťkrát za sebou inkasovali a súper získal do polčasovej prestávky šesťgólový náskok. Po zmene strán sa obraz hry zo záveru úvodného dejstva nezmenil. Hráči Füchse si v pohode udržiavali vysoké vedenie, ktoré ešte aj zvyšovali. Dvojciferný rozdiel dosiahli v 49. min (29:19). Finalista uplynulej edície EL si napokon pripísal na konto až trinásťgólové víťazstvo. Pred rokom pri vzájomnej konfrontácii tiež v skupinovej fáze EL vyhrali Berlínčania na svojej palubovke „len“ 35:27.
Zverencov trénera Slavka Golužu čaká po trojtýždňovej prestávke v EL ďalší zápas v utorok 16. novembra od 20.45 h v Tatran handball aréne proti zatiaľ poslednému tímu v „áčku“ Pfadi Winterthur zo Švajčiarska.

Výsledky – Európska ligy mužov 2021/2022 – A-skupina – 2. kolo – utorok:
Orlen Wisla Plock (Poľ.) – Fenix Toulouse Handball (Fr.) 33:29 (19:17)
Bidasoa Irun (Šp.) – Pfadi Winterthur (Švaj.) 32:28 (16:10)

Füchse Berlín (Nem.) – Tatran Prešov (SR) 36:23 (18:12)
Najviac gólov: Vujovič 10, Koch a Marsenič po 6 – Caballero Hernández 6, Santos a Linhares po 4
pok. hody: 4/2 – 1/0, vylúčení: 4 – 3, rozhodovali: Bolic a Hurich (obaja Rak.)