EL mužov: Berlínske „líšky“ si z Prešova odniesli dvojbodovú korisť

Hádzanári Tatrana Prešov ani druhýkrát nestačili v EHF Európskej lige mužov 2021/2022 na Füchse Berlín. Po nezdare s favoritom na nemeckej pôde (23:36) podľahli bundesligistovi aj vo svojej Tatran handball aréne, kde si v utorok v rámci 4. kola pripísali na konto prehru 23:27 (9:16).
„V prvom polčase sme mali problémy v obrane. Škoda aj viacerých zahodených šancí a stratených lôpt, keď nám nevychádzala spolupráca s pivotom. V druhom dejstve sme sa dali do poriadku a išlo nám to už lepšie,“ poznamenal pre Sport1 TV kapitán Tatrana Oliver Rábek.
Zverenci trénera Slavka Golužu zostali v tabuľke A-skupine na poslednom 6. mieste s dvoma bodmi na konte. Naopak, berlínske „líšky“ si na čele zatiaľ držia stopercentnú úspešnosť. Prešovčania sa na budúci utorok 30. novembra od 20.45 h predstavia vo Francúzsku, ich súperom bude Fenix Toulouse Handball.

Výsledky – Európska ligy mužov 2021/2022 – A-skupina – 4. kolo – utorok:
Tatran Prešov (SR) – Füchse Berlín (Nem.) 23:27 (9:16)
Najviac gólov: Rábek 6, Caballero Hernández 5, Rečičár 3 – Chrintz a Beneke po 4
pok. hody: 4/4 – 5/3, vylúčení: 2 – 3, rozhodovali: Cindrič a Gonzurek (obaja Chor.), 100 divákov

Do stavu 4:3 to vyzeralo pre Tatran nádejne, že by mohol odohrať s favoritom vyrovnanejšiu partiu ako na jeho palubovke. Hostia však vzápätí predviedli šesťgólovú šnúru (9:4). Ich vedenie narástlo v I. polčase až na osem gólov (16:8). V prvej časti druhého dejstva sa Prešovčania dotiahli na 12:17, ale Berlínčania nepripustili výraznejšie zdramatizovanie duelu. Kontrolovali vývoj a hoci im hráči slovenského majstra potom skresali osemgólové vedenie (21:13) na polovicu, domov si odviezli dva očakávané body.

Pfadi Winterthur (Švaj.) – Bidasoa Irun (Šp.) odložili.
Fenix Toulouse Handball (Fr.) – Orlen Wisla Plock (Poľ.) 24:30 (13:13)