EL mužov: Domáce zakopnutie Prešova, Tatran pustil dôležité body Winterthuru

Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli v EHF Európskej lige mužov 2021/2022 vo svojom druhom domácom vystúpení. Zverenci trénera Slavka Golužu napriek sľubnému vývoju a päťgólovému vedeniu v úvode druhého polčasu podľahli v utorkovom stretnutí 3. kola A-skupiny švajčiarskemu majstrovi Pfadi Winterthur 29:33 (16:12) a prišli o dôležité body v boji o postup do osemfinále. Prešovčania klesli v tabuľke „áčka“ na posledné 6. miesto so ziskom 2 bodov, rovnaký počet má aj ich súper a tiež Bidasoa Irun i Fenix Toulouse.

Po vyrovnanom úvode (3:3) získal Tatran rýchlo päťgólový náskok (11:6), ktorý hostia dvakrát znížili na trojgólový rozdiel. Prvýkrát na 8:11 v 22. min a potom pred prestávkou na 12:15, ale posledné slovo v I. polčase mali Prešovčania (16:12). Nádejne to z pohľadu slovenského šampióna vyzeralo aj v úvode druhého dejstva, ale od stavu 19:14 v 35. min sa začala karta obracať. Hráči Pfadi znížili na 18:19, v 45. min vyrovnali na 21:21 a vzápätí naklonili aj skóre na svoju stranu (22:21). Domáci dvakrát kontrovali vyrovnávajúcim gólom. V zostávajúcom čase boli vo vedení už len súperi z Winterthuru, ktorí v závere zvýraznili svoje víťazstvo na 33:29.

Šarišania o týždeň v utorok 23. novembra od 20.45 h privítajú v Tatran handball aréne bundesligový tím Füchse Berlín, s ktorým koncom októbra prehrali 23:36.

Výsledky – Európska ligy mužov 2021/2022 – A-skupina – 3. kolo – utorok:
Tatran Prešov (SR) – Pfadi Winterthur (Švaj.) 29:33 (16:12)
Najviac gólov: Kasatkin 8, Pacheco 5, Linhares, Rečičár a Caballero Hernández po 3 – Tynowski 10, Freivogel, Schönfeldt a K. Jud po 4
pok. hody: 4/2 – 4/4, vylúčení: 3 – 5, rozhodovali: Cacador a Nicolau (obaja Portug.)

20.45 h Orlen Wisla Plock (Poľ.) – Füchse Berlín (Nem.) 24:28 (14:15)
Bidasoa Irun (Šp.) – Fenix Toulouse Handball (Fr.) 24:26 (11:13)