Načítavanie údajov ...

EL mužov: Náročná skupina pre Tatran, v skupinovej fáze aj Paulov USAM Nimes Gard

Hádzanári Tatrana Prešov spoznali vo štvrtok svojich súperov v Európskej lige mužov 2021/2022. Žreb skupinovej fázy vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) im prisúdil náročných súperov. Šarišania sa dostali do A-skupiny spolu s tímami Bidasoa Irun (Šp.), Pfadi Winterthur (Švajč.), Füchse Berlín (Nem.), Wisla Plock (Poľ.) a Fenix Toulouse (Fr.).

„Pri pohľade na žreb môžem povedať, že sme sa znovu dostali do veľmi ťažkej skupiny. Berlín, Irun, možno z francúzskych tímov menej atraktívny Toulouse, ale takisto je to silné mužstvo s množstvom zahraničných reprezentantov. Tím Wisly je spolu tri – štyri roky a má veľmi kvalitný káder. Winterthur je možno tiež menej zvučný súper, ale je to veľmi mladé a rýchle mužstvo, ktoré v minulom roku zdolalo v boji o majstrovský titul Kadetten Schaffhausen. Bude to teda zaujímavé,“ komentoval výsledok žrebu pre klubový web tréner Tatrana Slavko Goluža.

Prešovčania boli medzi tuctom tímov priamo nasadených do tejto fázy súťaže a pred žrebom figurovali v 3. koši spolu s družstvami Gorenje Velenje (Slovin.), Cocks (Fín.) a AEK Atény (Gréc.), s ktorými sa nemohol stretnúť. Zvyšných 12 účastníkov tvorili úspešní z dvoch kvalifikačných kôl. Dovedna 24 klubov zo 16 krajín rozdelili do štyroch šesťčlenných skupín.

„Asi ťažko by sme hľadali atraktívnejších a náročnejších súperov ako tých, ktorých nám pridelil žreb. Z hľadiska atraktivity je to veľmi zaujímavá skupina. Aj keď postupujú štyri mužstvá, bude to veľmi, veľmi náročné. Skutočne sú to veľmi kvalitné tímy,“ povedal generálny manažér Tatrana Miroslav Benický, ktorého doplnil prešovský kapitán Oliver Rábek: „Je to ťažká skupina, ale z týchto tímov môže postúpiť každý. Určite sú tam nejakí favoriti, či je to Berlín, Plock, ale prekvapiť môže ktokoľvek. Máme sa na čo tešiť.“

V skupinovej fáze EL budú mať slovenská hádzaná zastúpenie aj v D-skupine, v ktorej bude účinkovať francúzsky USAM Nimes Gard s brankárom Teodorom Paulom. Spoločnosť mu budú robiť Grundfos Tatabánya KC (Maď.), HC Eurofarm Pelister (Sev. Maced.), AEK Atény HC (Gréc.), Sporting CP Lisabon (Portug.) a Kadetten Schaffhausen (Švajč.).

Skupinová fáza Európskej ligy sa začne v utorok 19. októbra. V skupinách sa stretne každý s každým, tímy odohrajú po desať súbojov. Posledné kolo je na programe 8. marca 2022, do osemfinále play-off postúpia prví štyria z každej skupiny.

Žreb skupinovej fázy Európskej ligy v hádzanej mužov 2021/2022:

A-skupina: Bidasoa Irun (Šp.), Pfadi Winterthur (Švajč.), Tatran Prešov (SR), Füchse Berlín (Nem.), Orlen Wisla Plock (Poľ.), Fenix Toulouse Handball (Fr.)

B-skupina: HBC Nantes (FR.), Čechovskí Medvedi (Rus.), Cocks (Fín.), TBV Lemgo Lippe (Nem.), GOG (Dán.), SL Benfica Lisabon (Portug.)

C-skupina: SC Magdeburg (Nem.), IK Sävehof (Švéd.), RK Gorenje Velenje (Slovin.), PAUC Handball (Fr.), BM Logroño La Rioja (Šp.), RK Nexe Našice (Chor.)

D-skupina: Grundfos Tatabánya KC (Maď.), HC Eurofarm Pelister (Sev. Maced.), AEK Atény HC (Gréc.), Sporting CP Lisabon (Portug.), USAM Nimes Gard (Fr., Teodor Paul), Kadetten Schaffhausen (Švajč.)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022