EL mužov: Oslabený Tatran doma proti lídrovi len s 15 gólmi

Hádzanári Tatrana Prešov sa rozlúčili s domácim účinkovaním v skupinovej fáze EHF Európskej ligy mužov 2021/2022 vysokou prehrou, ktorou definitívne prišli o šancu postúpiť do osemfinále. Zverenci trénera Radoslava Antla, ktorý mal k dispozícii okyptený káder, podľahli v Tatran handball aréne tímu Orlen Wisla Plock, poľskému lídrovi A-skupiny, jednoznačne 15:29 (8:13). Šarišania sú po 8. kole v tabuľke na poslednom 6. mieste so ziskom dvoch bodov, pričom v EL ťahajú šnúru siedmich prehier.

Prešovčania z 0:3 síce vyrovnali na 3:3, ale potom prišla štvorgólová šnúra Plocku, po ktorej sa hostia odpútali a v ďalšom priebehu I. polčasu zvýšili svoj náskok na 12:6. Domáci do polčasovej prestávky mierne ukrojili z manka, ale po prestávke sa hralo už jasne v réžii súpera. Ten v 47. min zvýšil už na 23:10, najvýraznejší rozdiel v prospech favorita bol v závere (29:14 v 56. min). Bodku za duelom dal domáci Davidovič.

Tatran čaká na budúci týždeň v utorok 1. marca od 20.45 h odveta na palubovke družstva Orlen Wisla Plock.

Výsledky – Európska ligy mužov 2021/2022 – A-skupina – 8. kolo – utorok:

Füchse Berlín (Nem.) – Bidasoa Irun (Šp.) 35:23 (16:10)
Pfadi Winterthur (Švaj.) – Fenix Toulouse Handball (Fr.) 27:30 (17:15)

Tatran Prešov (SR) – Orlen Wisla Plock (Poľ.) 15:29 (8:13)
Najviac gólov: Cabellero Hernández 5, Rábek 3, Rečičár, Davidovič a M. Antl po 2 – Komarzewski a Žitnikov po 5
pok. hody: 4/3 – 2/1, vylúčení: 3 – 2, rozhodovali: Christiansenová a Hansenová (obe Dán.)

Hlas:
Radoslav Antl (tréner Tatrana Prešov): „Súper využil našu situáciu, ale na stav v kádri sa netreba vyhovárať. Je to realita, boli sme horší o pätnásť gólov. Škoda, že sme nedokázali premeniť šance, ktoré sme si vypracovali. Dnes sme však na viac nemali. Boli sme radi, že sme to s týmto mužstvom dnes prežili.“