EL mužov: Prešov nestačil doma na obhajcu

Hádzanári Tatrana Prešov začali svoje účinkovanie v skupinovej fáze EHF Európskej ligy mužov 2022/2022 prehrou v domácom prostredí, keď tímu SL Benfica Lisabon podľahli 25:29 (9:15). Portugalský obhajca celkového prvenstva v druhej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži klubov si rozhodujúci náskok v Tatran handball aréne vypracoval v závere I. polčasu, keď z 10:9 odskočil na rozdiel šiestich gólov. V druhom dejstve zvýšili hostia svoje vedenie na deväť gólov (27:19), ale Šarišania predviedli na konci stretnutia vydarenú fázu, keď sa dotiahli na 25:28. Lisabončania v úplnom závere premiérového vzájomného súboja poistili svoj triumf z pokutového hodu. „Škoda prvého polčasu, v ktorom nám hostia v poslednej osemminútovke ušli. Myslím si, že tam sa zlomil duel v ich prospech, lebo proti tak kvalitnému súperovi je veľmi náročné potom sťahovať takýto náskok. V druhom polčase sme zabojovali, napokon sme ho aj vyhrali a uhrali celkom slušný výsledok,“ zhodnotil pre Sport2 TV prešovský výkon Lukáš Urban, spojka Tatrana.
Slovenský šampión je v tabuľke A-skupiny piaty, najbližšie sa predstaví v utorok 1. novembra od 20.45 h na palubovke francúzskeho Montpellier HB.

Výsledky – Európska ligy mužov 2022/2023 – A-skupina – 1. kolo – utorok:
Frisch Auf Göppingen (Nem.) – Fejér-B.Á.L-Veszprém (Maď.) 46:30 (23:18)
Kadetten Schaffhausen (Švaj.) – Montpellier HB (Fr.) 28:30 (16:18)
Tatran Prešov (SR) – SL Benfica Lisabon (Portug.) 25:29 (9:15)
Najviac gólov: L. Urban 6, Ivanovič a Caballero Hernández po 4 – Djordjič 10, Rahmel 5
pok. hody: 4/2 – 9/7, vylúčení: 2 – 2, rozhodovali: A. Vitaku a E. Vitaku (obaja Kos.)