EL mužov: Prešov v rozlúčke víťazne, v A-skupine na konečnom 5. mieste

Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje účinkovanie v skupinovej fáze EHF Európskej ligy mužov 2021/2022 tak, ako ho aj začali – víťazstvom. Zverenci trénerskej dvojice Radoslav Antl – Marek Gernát zvíťazili v utorkom stretnutí záverečného 10. kola na palubovke Pfadi Winterthur 31:27 (14:12), čím ukončili šnúru ôsmich prehier v druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži v hierarchii EHF. Prešovčania odplatili svojmu švajčiarskemu súperovi prehru z Tatran handball arény (29:33), zároveň ho preskočili v tabuľke A-skupiny, v ktorej obsadili konečné 5. miesto s trojbodovým odstupom za španielskym tímom Bidasoa Irun, posledným postupujúcim do osemfinále.
Šarišania sa mohli v utorok spoľahnúť na svojho gólmana Colodetiho. V prvom polčase mali už päťgólový náskok (8:3), o ktorý síce prišli, ale do kabín na prestávku išli predsa len s vedením (14:12). Domáci otočili v druhom dejstva na 20:18, ale hráči Tatrana od stavu 19:21 predviedli štvorgólovú šnúru. Winterthur vyrovnal na 25:25. Za stavu 27:27 prišlo vylúčenie Rečičára, ale hostia gólmi Santosa a Rábeka získali náskok, ktorý v úplnom závere ešte prikrášlili a slovenský šampión sa mohol radovať z úspešnej rozlúčky s EL.

Výsledky – Európska ligy mužov 2021/2022 – A-skupina – 10. kolo – utorok:
Fenix Toulouse Handball (Fr.) – Bidasoa Irun (Šp.) 26:26 (13:12)
Füchse Berlín (Nem.) – Orlen Wisla Plock (Poľ.) 29:30 (15:16)

Pfadi Winterthur (Švaj.) – Tatran Prešov (SR) 27:31 (12:14)
Najviac gólov: Leopold 8, Cchovrebadze 7 – Rábek 8/3, Rečičár 7, López García 5
pok. hody: 3/2 – 3/3, vylúčení: 3 – 3, rozhodovali: Carmaux a Mursch (obaja Fr.)