Načítavanie údajov ...

EL mužov: Tatran na úvod proti obhajcovi

Dočkal sa aj Tatran Prešov, ktorý ako posledný zo slovenských zástupcov vstúpi do diania na európskej pohárovej scéne. Prešovčania začnú svoje účinkovanie už vo štvrtej súťaži v sezóne 2022/2023. Po domácej Niké Handball extralige, českej extralige a Slovenskom pohári ich čaká aj EHF Európska liga mužov. Vedenie úradujúceho majstra uvažovalo, že sa na rozdiel od minulých sezón prihlási do v hierarchii EHF nižšieho Európskeho pohára, ale vedenie Európskej hádzanárskej federácie (EHF) to neodobrilo. Tatran tak tretíkrát za sebou začne v skupinovej fáze EL, do ktorej bol priamo nasadený. V predchádzajúcich dvoch edíciách skupinovej fázy druhej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže klubov sa mu nepodarilo postúpiť do osemfinále. Najskôr skončil v B-skupine na poslednom 6. mieste so ziskom 6 bodov a potom v A-skupine obsadil 5. priečku so 4 bodmi.

Nedávny žreb určil Prešovu za súperov v A-skupine portugalský klub SL Benfica Lisabon, francúzsky Montpellier HB, nemecký Frisch Auf Göppingen, švajčiarsky Kadetten Schaffhausen a maďarský Fejér-B.Á.L-Veszprém. Práve portugalský obhajca prvenstva v EL zo sezóny 2021/2022 budú úvodným protivníkom zverencov trénera Radoslava Antla, ktorého zverenci privítajú Benficu v premiérovom vzájomnom súboji v utorok 25. októbra od 20.45 h v Tatran handball aréne (priamy prenos na Sport2 TV).

„Benfica je favorit, ale my doma nechceme dať nič zadarmo. Musíme sa pobiť o víťazstvo, o priestor, o loptu… Na zápas sa veľmi teším. Ukáže nám, na čom sme, keď sme v tomto zložení. Myslím si, že divák si príde na svoje. Bude to rýchla a dynamická hádzaná z oboch strán,“ uviedol pre klubový prešovský tréner Radoslav Antl, ktorého zverenci sa počas víkendu naladili víťazstvami v českej extralige nad Strakonicami (45:23) a v slovenskej nad Martinom (35:19). V zostave sa po zraneniach už objavili Igor Čupryna, Lukáš Urban či Segio López García.

Benfica mala nabitý program, keďže účinkovala na prestížnom turnaji Super Globe v Dammame v Saudskej Arábii, kde obsadila v konkurencii špičkových tímov 7. miesto. Výpravu lisabonského klubu čaká dlhá cesta do centra Šariša, kam by mala doraziť v noci z pondelka na utorok.

Program zápasov A-skupiny EL mužov 2022/2023 – 1. kolo:
utorok 25. októbra:
18.45 h Frisch Auf Göppingen (Nem.) – Fejér-B.Á.L-Veszprém (Maď.)
20.45 h Kadetten Schaffhausen (Švaj.) – Montpellier HB (Fr.)
20.45 h Tatran Prešov (SR) – SL Benfica Lisabon (Portug.), rozhodujú: Arsim Vitaku a Erdoan Vitaku z Kosova

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022