EL mužov: Víťazný vstup Prešova, Tatran získal skalp španielskeho vicemajstra

Hádzanári Tatrana Prešov úspešne vykročili v EHF Európskej lige mužov 2021/2022. Šarišania v utorkovom úvodnom vystúpení v skupinovej fáze druhej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže klubov vyhrali v Tatran handball aréne nad španielskym tímom Bidasoa Irun 27:25 (12:12). Španielskeho vicemajstra zdolali vďaka oduševnenému výkonu celého tímu, z ktorého vynikol svojimi zákrokmi brazílsky brankár Marcos Vinicios Colodeti. Zverenci trénera Slavka Golužu dosiahli prvé víťazstvo nad Irunom po domácej prehre 23:25 a remíze 27:27 z Ligy majstrov 2019/2020. Slovenský šampión je v tabuľke A-skupiny tretí, najbližšie sa prestaví v utorok 26. októbra od 20.45 h na palubovke nemeckého Füchse Berlín.

V prvom polčase vyhrával Tatran len trikrát – v úvode 1:0, 2:1 a na jeho konci 12:11. Do druhého dejstva však vstúpil šesťgólovou šnúrou (18:12) a prvýkrát v ňom inkasoval až v jeho desiatej minúte. Hráči Irunu sa však nevzdávali. Pred záverečnou desaťminútovkou sa dotiahli na 19:20. Domáci odpovedali trojgólovou šnúrou (24:21) a vedenie už z rúk nepustili.

„Som šťastný. Veľmi mi pomohla obrana. Ďakujem celému tímu, ktorý drel a proti kvalitnému súperovi odviedol kolektívny výkon. Toto víťazstvo je dôležité pre naše sebavedomie, lebo už najbližšie nás čaká ďalší náročný súper Füchse Berlín,“ povedal Colodeti pre Sport2 TV po triumfe nad dvojnásobným španielskym majstrom (1987, 1995), víťazom Ligy majstrov (1994/95) a Pohára víťazov pohárov (1996/97).

Výsledky – Európska ligy mužov 2021/2022 – A-skupina – 1. kolo – utorok:
Füchse Berlín (Nem.) – Fenix Toulouse Handball (Fr.) 32:30 (15:12)
Pfadi Winterthur (Švaj.) – Orlen Wisla Plock (Poľ.) 23:35 (11:18)

Tatran Prešov (SR) – Bidasoa Irun (Šp.) 27:25 (12:12)
Najviac gólov: López García 6/3,  Caballero Hernández 5/1, Pacheco 5/2 – Aguinagalde 5
pok. hody: 12/8 – 2/1 , vylúčení: 4 – 3, rozhodovali: Horváth a Márton (obaja Maď.), 350 divákov