EP: Do 3. kola postúpili aj ženy Dunajskej Stredy a muži Považskej Bystrice

Úspešné vystúpenie slovenských zástupcov v Európskom pohári (niekdajší Vyzývací pohár /Challenge Cup/) zvýraznili v sobotu ženy HC DAC Dunajská Streda a muži MŠK Považská Bystrica, keď sa postupom do 3. kola pridali k hádzanárkam MŠK Iuventa Michalovce, ktoré prenikli do tejto fázy súťaže už minulý týždeň.

Hráčky HC DAC Dunajská Streda, debutanta na tejto úrovni, pokorili ŽRK Borac Banja Luka aj druhýkrát. Po domácom jednoznačnom triumfe 38:26 (23:15) zvíťazil slovenský vicemajster aj v odvete 2. kola na pôde tímu z Bosny a Hercegoviny. Zverenky trénera Viktora Debreho tentoraz po vyrovnanom prvom polčase vyhrali 24:17 (9:8) a s Michalovčankami nebudú chýbať v osudí pri žrebe 3. kola EP žien.

Družstvo MŠK Považská Bystrica muselo v 2. kole EP mužov v domácom prostredí doháňať jednogólové manko z pôdy súpera (25:26), kde nezužitkovalo sľubné polčasové vedenie 15:8. V odvete však zverencom kormidelníka Václava Straku vyšla fáza na prelome polčasov. Považania v prvej časti druhého dejstva odskočili na 23:17 a potom už doviedli duel do potrebného víťazného konca. „Každý videl, že to bol extrémne náročný dvojzápas. Práve toto sú stretnutia, ktoré nám môžu pomôcť. Pre nás to bol akoby duel play-off. Hralo sa v obrovskom tempe, chalani vydali zo seba množstvo síl. Mali sme výbornú obranu, súper nás dobre preveril. Malo to všetko, čo má takáto konfrontácia mať. V ďalšom kole si želám súpera z krajiny, s ktorou sme ešte nemali tú česť,“ vyjadril sa Straka pre Sport1 TV.

VÝSLEDKY – SOBOTA
Európsky pohár mužov 2021/2022 – 2. kolo – odveta:
MŠK Považská Bystrica (SR) – HC Dragunas Klaipeda (Lit.) 26:22 (15:13) – prvý zápas 25:26, do 3. kola postupuje P. Bystrica
Najviac gólov: Žilinčík 6, Vallo a Mar. Gardian po 5 – Lapiniauskas 9
pok. hody: 1/1 – 7/6, vylúčení: 6 – 3, ČK: Žilinčík (P. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Lindenbaum a Laron (obaja Izr.), 350 divákov divákov

Európsky pohár žien 2021/2022 – 2. kolo – odveta:
ŽRK Borac Banja Luka (Bosna a Hercegovina) – HC DAC Dunajská Streda (SR) 17:24 (8:9) – prvý zápas 26:38, do 3. kola postupuje D. Streda
Najviac gólov: Majkičová a Stojanovičová po 4 – Élőová 7, R. Mészárosová, Juhosová, Pénzesová a Sáriová po 3
pok. hody: 3/3 – 5/3, vylúčené: 4 – 3, rozhodovali: Sirbu a Serdiuc (obaja Mold.)