Načítavanie údajov ...

EP: Dunajská Streda o potvrdenie postupu, Považská Bystrica musí vyhrať

Po postupe MŠK Iuventa Michalovce do 3. kola Európskeho pohára žien 2021/2022, na ktoré nadviazal Tatran Prešov úspešným vstupom do Európskej ligy mužov, sa počas víkendu budú chcieť pridať aj ďalšie dva slovenské kluby.

HC DAC Dunajská Streda je k tomu blízko, keď minulý týždeň v historickej premiére na európskej scéne zdolal ŽRK Borac Banja Luka jednoznačne 38:26. Sobotňajšia odveta 2. kola EP na pôde súpera z Bosny a Hercegoviny by mala byť už len formalitou. Hrať sa bude od 17.00 h.
„Nastúpili sme proti nepríjemnému súperovi. S takýmto štýlom hry sa u nás bežne nestretávame, preto sa nedalo na to veľmi pripraviť. Celý zápas sme sa im snažili vnútiť naše tempo, Borac totiž spomaľoval hru a útočil až do signalizovanej pasivity. My sme hrali v útoku rýchlo a dynamicky. Už v prvom polčase sme vďaka dobrej obrane a rýchlym protiútokom odskočili na osemgólový rozdiel, ktorý sme po zmene strán ešte zvýšili. Myslím si, že lepšiu prezentáciu v pohárovej Európe sme si ani nemohli želať. Dúfame, že odveta bude rovnako úspešná,“ povedal pre klubový web kouč HC DAC Viktor Debre.

Pred druhou časťou postupovej úlohy v EP sa Dunajskostredčanky víťazne naladili v MOL lige, keď v stredu vyhrali v Prahe nad DHC Slavia 31:26. „Pokračovali sme tam, kde sme v sobotu skončili. Hrali sme veľmi koncentrovane a dobre, vďaka čomu sme dosiahli pohodlné víťazstvo,“ skonštatoval Debre.

V inej pozícii je MŠK Považská Bystrica. Zverenci trénera Václava Straku potrebujú na postup z 2. kola EP mužov zvíťaziť. Považania mohli mať lepšiu východiskovú situáciu, keď na palubovke litovského HC Dragunas Klaipeda vyhrávali v I. polčase už osemgólovým rozdielom, ale napokon prehrali 25:26. V závere duelu dvoma gólmi skorigovali prehru a konečný rozdiel im dáva nádej na obrat vo vývoji dvojzápasu, keďže budú mať výhodu domáceho prostredia.

Považskobystričania i hráči Klaipedy mali počas tohto týždňa ligové voľno a mohli sa pripravovať na odvetu, ktorá bude hrať v sobotu od 16.00 h aj pred kamerami Sport1 TV.

Európsky pohár mužov 2021/2022 – 2. kolo – odveta:
sobota 23. 10.:
16.00 h MŠK Považská Bystrica (SR) – HC Dragunas Klaipeda (Lit.), prvý zápas 25:26

Európsky pohár žien 2021/2022 – 2. kolo – odveta:
sobota 23. 10.:
17.00 h ŽRK Borac Banja Luka (Bosna a Hercegovina) – HC DAC Dunajská Streda (SR), prvý zápas 26:38

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: hcdac.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022