Načítavanie údajov ...

EP mužov: Dobrú východiskovú pozíciu potvrdiť u súpera

Výborný výkon s ešte lepším brankárom Ladislavom Kovačinom v minulotýždňovom prvom zápase 2. kola Európskeho pohára mužov 2022/2023 vyniesol hádzanárom MŠK Považská Bystrica jednoznačné víťazstvo 34:25 nad HC Izvidjač Ljubuški a zároveň viac ako nádejnú východiskovú pozíciu na postup. Ten budú môcť zverenci trénera Václava Straku potvrdiť už v sobotu 5. novembra, keď od 19.00 h nastúpia v meste Ljubuški na odvetu proti súperovi z Bosny a Hercegoviny (rozhodujú Kosovčania Beqiri a Krasniqi).

Možno mohla byť naša výhra doma o nejaký gól vyššia, ale ja som spokojný. V odvete počítame s búrlivou balkánskou atmosférou. Máme skúsenosti z európskych pohárov a vieme, že niekedy ani dvojciferný náskok nemusí stačiť, preto náš domáci triumf ešte nezanemená definitívu,“ tvrdí kouč MŠK Václav Straka, ktorý sa bude opäť spoliehať na stabilnú oporu medzi žrďami Ladislava Kovačina. Ten bol veľkou prekážkou pre strelcov Izvidjaču. „Na deväťgólový náskok môžeme zabudnúť. Hrá sa od 0:0 a za 60 minút je všetko možné. Musíme ísť krok za krkom za naším cieľom, ktorým je postup,“ brzdí predčasnú postupovú eufóriu považskobystrický brankár.

Považania aj počas tohto týždňa ukázali svoju dobrú formu, keď v súboji tretieho s prvým v Niké Handball extralige vyhrali na palubovke HK Kúpele Bojnice jasne 35:27. Naopak, Izvidjač nemal od duelu v Považskej Bystrici ligové povinnosti a mohol sa nerušene pripravovať na vystúpenie v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže.

Európsky pohár mužov 2022/2023 – 2. kolo – odveta:
sobota 5. novembra: 19.00 h HC Izvidjač Ljubuški (Bosna a Hercegovina) – MŠK Považská Bystrica (SR), rozhodujú Beqiri a Krasniqi z Kosova, prvý zápas 25:34

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: msk.sk/Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022