Načítavanie údajov ...

EP mužov: Považská Bystrica chce prelomiť ruskú kliatbu a postúpiť

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa pokúsia počas víkendu o prienik do osemfinále Európskeho pohára mužov 2021/2022. V ceste za postupom im bude stáť ruský tím SKIF Krasnodar, s ktorým však na základe dohody predstaviteľov oboch klubov odohrá slovenský vicemajster oba zápasy 3. kola tretej najvýznamnejšej súťaže v hierarchii EHF vo svojej hale. V sobotu 4. decembra od 17.00 h, pričom Považania budú v zápise figurovať ako hostia, v nedeľu 5. 12. v odvete už ako domáci.

„Ruská strana prišla s návrhom, aby sa hralo dvakrát u nás. Pre nás dlhodobo platí, že naše účinkovanie na európskej scéne berieme aj ako možnosť prezentácie v súbojoch s tímami z iných krajín pred našimi fanúšikmi, čo je, žiaľ, v tejto pandemickej dobe bezpredmetné. My preferujeme dva zápasy u nás alebo klasickú možnosť doma – vonku, takže sme s ponukou Rusov súhlasili. V tomto čase je to vzhľadom aj na rôzne opatrenia pri cestovaní aj výhodnejšie. Keby sa hralo pred dvoma rokmi a mali by sme plné hľadisko, tak by to bola výhoda aj z hľadiska našich postupových šancí. Teraz je to síce tiež výhoda, hoci minimálna a naše šance extra nezvyšuje,“ povedal pre slovakhandball.sk kouč MŠK Václav Straka, ktorého zverenci okupujú v tabuľke Niké Handball extraligy 2. miesto, kým Krasnodar figuruje v domácej súťaži až na predposlednej 11. priečke, keď z 13 duelov zabodoval len v dvoch (1 – 1 – 11). V utorok prehrali hádzanári družstva SKIF doma s tabuľkovým susedom Dinamom Sungul 20:23.

„Ruská liga je o pár levelov vyššie ako naša. Aj posledný tím v nej je profesionálny a s podmienkami na vrcholovú prípravu. Aj keď je náš súper aktuálne na spodku tabuľky, má kvalitný káder s reprezentačným brankárom a dobrý vysoký stred obrany. Je to relatívne mladé družstvo, ale má svoju kvalitu. SKIF Krasnodar má väčšiu tradíciu, v minulosti bol víťazom Pohára EHF, ale momentálne je to hrateľný protivník,“ tvrdí Straka.

Hráči MŠK nemajú pozitívne skúsenosti s ruskou hádzanou. V sezóne 2018/2019 ich v osemfinále vyradil HC Neva Petrohrad a v ďalšej v 3. kole HC Victor Stavropoľ, pričom všetky štyri merania síl sa skončili v neprospech Považskej Bystrice. „My urobíme maximum, aby sa nám podarilo prelomiť túto nepriaznivú bilanciu. Myslím si, že je to v našich silách. Chystáme sa poctivo. Šance sú väčšie ako pri konfrontáciách s Petrohradom i Stavropoľom. Tieto tímy boli v tom čase na čelných pozíciách v ruskej lige. Chceme postúpiť,“ vyhlásil považskobystrický tréner, ktorého zverenci sa pokúsia o piatu účasť v osemfinále tejto súťaže (predtým pod názvom Vyzývací pohár /Challenge Cup/).

Považania nemali počas týždňa ligové povinnosti. „Už od minulého týždňa zaraďujeme do prípravy nejaké prvky, ktoré smerujú ku konfrontácii s ruským súperom. Tento týždeň si už pripravujeme konkrétne taktické varianty na Krasnodar,“ dodal Václav Straka, ktorého potešilo, že do tréningu sa už zapojili aj maródi Jurák so Štefinom, ale ich zaradenie do zostavy nie je isté.

Považskobystrickí hádzanári v 2. kole EP prešli cez litovský HC Dragunas Klaipeda (25:26, 26:22), Krasnodar vyradil turecký Beykoz BLD SK (30:29, 26:24).

Európsky pohár mužov 2021/2022 – 3. kolo – prvý zápas:
sobota 4. decembra: 17.00 h SKIF Krasnodar (Rus.) – MŠK Považská Bystrica (SR), hrá sa v P. Bystrici
odveta:
nedeľa 5. decembra: 15.30 h MŠK Považská Bystrica (SR) – SKIF Krasnodar (Rus.)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Barbora Talačová, https://mskpb.rajce.idnes.cz/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022