EP mužov: Prehra znamenajúca postup Považanov

Hádzanári MŠK Považská Bystrica postúpili do 3. kola Európskeho pohára mužov 2022/2023. Zverenci trénera Václava Straku síce v sobotňajšej odvete na palubovke tímu HC Izvidjač Ljubuški podľahli 32:36 (14:18), ale zužitkovali dobrú východiskovú pozíciu, ktorú si vypracovali proti súperovi z Bosny a Hercegoviny pred týždňom na domácej pôde vďaka triumfu 34:25.

Považania nezačali dobre, v 13. min zaostávali 3:8 a ich manko v I. polčase narástlo až na sedem gólov. Našťastie, pred prestávkou z neho ešte ukrojili, ale stav 14:18 ich určite nenechával pokojných pred záverečnou tridsaťminútovkou na horúcej palubovke. Zníženie na 16:18 z pohľadu MŠK znamenalo vydarený vstup do druhého dejstva, no potom prišli opäť chvíle domácich, ktorí štvrťhodinu pred koncom odskočili na nebezpečný sedemgólový rozdiel (28:21). Nič nebolo rozhodnuté ani na začiatku poslednej desaťminútovky, keď Izvidjač ešte za stavu 32:26 živil nádej. Hostia však zabrali v pravej chvíli, skorigovali na 31:33 v 58. min a domácim už nezostal čas na obrat.

Hráči slovenského tímu sa tak môžu tešiť na pokračovanie v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži, kde im ďalšieho súpera určí žreb.

Výsledok – Európsky pohár mužov 2022/2023 – 2. kolo – odveta – sobota:
HC Izvidjač Ljubuški (Bosna a Hercegovina) – MŠK Považská Bystrica (SR) 36:32 (18:14) – prvý zápas 25:34, do 3. kola postupuje P. Bystrica
Zostava a góly MŠK: Kovačin, Dobroň – Plšek, Sloboda 3, Bystrický 2, Hozman 4, Jurák 1, Ľ. Ďuriš 3, Ďurana, Štefina 2, Urík, M. Briatka 6, Vallo 8, Žilinčík 3, Mar. Gardian
pok. hody: 8/5 – 9/8, vylúčení: 6 – 7, rozhodovali: Beqiri a Krasniqi (obaja Kos.)