EP mužov: Rázne vykročenie Považanov za postupom

Hádzanári MŠK Považská Bystrica urobili dôležitý krok k postupu do 3. kola Európskeho pohára mužov 2022/2023. Zverenci trénera Václava Straku zvíťazili v sobotňajšom prvom zápase 2. kola v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže nad HC Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny jednoznačne 34:25 (20:12).
Duel bol od začiatku v réžii Považanov, ktorí si v priebehu I. polčasu vypracovali až deväťgólové vedenie. Dvojciferný rozdiel sa na ukazovateli skóre prvýkrát objavil v 32. min (22:12). Aj vďaka hrdinovi v bránke Ladislavovi Kovačinovi odskočili domáci viackrát až na tucet gólov. Potom Ljubuški dokázalo znížiť manko na osem gólov, ale Tomáš Vallo sekundu pred koncom ešte o gól zveľadil triumf MŠK.

„Takto nejako sme si to predstavovali, hrali sme v perfektnej atmosfére a videli sme veľmi dobré výkony hráčov. Tempo hry bolo vysoké, výsledok zodpovedá predvedenej hre. Myslím si, že môžeme byť spokojní,“ vyjadril sa Straka pre Sport2 TV, ktorého doplnil Kovačin: „V prvom polčase sme im nedali vydýchnuť, v druhom to bolo rozháranejšie na oboch stranách, keďže tímy naháňali každý gól. Ďakujeme fanúšikom za vynikajúcu kulisu.“

Slovenský tím bude môcť postup spečatiť v odvete, ktorá sa bude hrať budúcu sobotu 5. novembra o 19.00 h v meste Ljubuški.

Výsledok – Európsky pohár mužov 2022/2023 – 2. kolo – prvý zápas (odveta 5. 11. o 19.00 h) – sobota:
MŠK Považská Bystrica (SR) – HC Izvidjač Ljubuški (Bosna a Hercegovina) 34:25 (20:12)
Zostava a góly MŠK: Kovačin, Dobroň, Janík – Plšek, Sloboda 1, Bystrický 5, Hozman 5, Jurák 6, Petrík, Ľ. Ďuriš 2, Štefina 1, Urík, M. Briatka 6, Vallo 4, Žilinčík 4, Mar. Gardian
pok. hody: 3/3 – 0, vylúčení: 5 – 3, rozhodovali: Lošak a Novikov (obaja Ukr.), 1100 divákov