Načítavanie údajov ...

EP: Tatran priamo v skupinovej fáze Európskej ligy

Tatran Prešov chcel účinkovať až v tretej pohárovej súťaži v hierarchii EHF, ale Európska hádzanárska federácia (EHF) nevyhovela tejto jeho požiadavka a zaradilo ho do „vyššej“ Európskej ligy, v ktorej sa ocitol medzi tuctom nasadených tímov priamo do skupinovej fázy. Okrem Šarišanov majú istotu miesta aj kluby SL Benfica Lisabon (Portug.), Füchse Berlín (Nem.), PAUC Handball (Fr.), Skjern Haandbold (Dán.), Ystads IF HF (Švéd.), Kadetten Schaffhausen (Švajč.), Fraikin BM. Granollers (Šp.), Balatonfüredi KSE (Maď.), HC Motor Záporožie (Ukr.), Valur (Isl.) a HC Eurofarm Pelister (Sev. Maced.), ktorý dostal voľnú kartu na účinkovanie v sezóne 2022/2023.

„Veľmi nás teší, že sme priamo nasadení a môžeme sa pripojiť k tímom ako Füchse Berlín, Benfica, Balatonfüred či Kadetten Schaffhausen. Už len to, že také družstvá ako Flensburg-Handewitt alebo Montpellier musia hrať kvalifikáciu, svedčí o tom, že je to obrovský úspech pre slovenský klub,“ poznamenal pre klubový web generálny manažér majstrovského Tatrana Stanislav Pupík.

Do EL sa prihlásilo dovedna 46 klubov. Dvadsať z nich začne účinkovanie v 1. kvalifikačnom kole (27./28. 8. – 3./4. 9.). Ďalších 14 (napríklad aj SG Flensburg-Handewitt, Montpellier Handball, Bidasoa Irun) je zaradených do 2. kvalifikačného kola, ktorého zápasy sú na programe medzi 27. septembrom a 4. októbrom 2022.

V skupinovej fáze si zahrá 24 tímov, začne sa 25. októbra 2022 a potrvá do 28. februára 2023. Prvé štyri tímy postúpia do marcového osemfinále (21. – 28. 3.). Štvrťfinále je naplánované na 11. a 18. apríla. Turnaj Final 4 Európskej ligy pozostávajúci zo semifinále a duelov o konečné umiestnenie sa bude hrať počas víkendu 27. – 28 mája. Jeho žreb bude 21. apríla.

Žreb 1. kola kvalifikácie bude 19. júla od 11.00 h vo viedenskom sídle EHF, 2. kolo vyžrebujú 6. septembra.

Ďalšie tri slovenské kluby budú účinkovať v Európskom pohári. Muži MŠK Považská Bystrica majú v 1. kole voľno a 20. septembra pri žrebe 2. kola (29./30. 10. – 5./6. 11.) budú figurovať medzi 32 nasadenými. V EP žien sa začína až od 2. kola (v prvom nie sú žiadne zápasy), ktoré vyžrebujú najbližší utorok 19. júla. Úradujúci slovenský šampión MŠK Iuventa Michalovce zaradili medzi 27 nasadených (napríklad aj s DHC Slavia Praha), vicemajster HC DAC Dunajská Streda sa zase nachádza medzi 27 nenasadenými. Zápasy 2. kola EP žien sa budú hrať 8./9. a 15./16. októbra.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022