Načítavanie údajov ...

EP: Vysoké víťazstvo Iuventy aj v odvete, Michalovčanky sú v 3. kole

Prvým z troch slovenských hádzanárskych klubov v Európskom pohári (niekdajší Vyzývací pohára /Challenge Cup/), ktorému sa podarilo preniknúť v sezóne 2021/2022 do 3. kola, je MŠK Iuventa Michalovce.

Zemplínčanky naplno využili výhodu domáceho prostredia, keď svojho súpera z Bosny a Hercegoviny RK Hadžiči-Interlogistic počas víkendu dvakrát zdolali vyše dvadsaťgólovým rozdielom. Po sobotňajšom triumfe 39:17 (20:9) si zverenky trénera Jána Beňadika poradili s družstvom z Balkánu aj v nedeľňajšej odvete 2. kola, keď v Chemkostav aréne zvíťazili tentoraz ešte vyššie 38:15 (17:9).

Šancu na postup do ďalšieho kola tretej najvýznamnejšej súťaže v hierarchii EHF majú okrem hráčok slovenského šampióna aj hádzanárky HC DAC Dunajská Streda, ktoré po domácej výhre 38:26 nad ŽRK Borac Banja Luka majú pred sebou ešte budúcotýždňovú odvetu. V EP mužov bude jednogólové manko z pôdy súpera dobiehať tím MŠK Považská Bystrica, ktorý v sobotu prehral na palubovke litovského HC Dragunas Klaipeda 25:26.

VÝSLEDKY – NEDEĽA
Európsky pohár žien 2021/2022 – 2. kolo – odveta:
MŠK Iuventa Michalovce (SR) – RK Hadžiči-Interlogistic (Bosna a Hercegovina) 38:15 (17:9) – prvý zápas 39:17, do 3. kola postúpila Iuventa
Najviac gólov: Wollingerová 8, Trúnková, A. Holejová a Klučková po 5 – Kuličová 4
pok. hody: 1/0 – 2/2, vylúčené: 1 – 4, rozhodovali: Fukala a Mohyla (obaja ČR)

Autor: slovakhandball.sk
Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022