Načítavanie údajov ...

EP žien: DAC chce zakončiť týždeň úspešnými výsledkami proti Valuru

Počas nadchádzajúceho víkendu sa začne účinkovanie v európskych pohárových súťažiach už aj pre slovenské tímy. Keďže Iuventa Michalovce si svoj dvojzápas proti švajčiarskemu tímu Yellow Winterthur vo svojom domácom prostredí naplánovala na 15. – 16. októbra, v hre bude druhý zástupca v Európskom pohári žien 2022/2023. HC DAC Dunajská Streda čakajú na základe dohody s predstaviteľmi islandského súpera tiež obe stretnutia 2. kola (v 1. kole neboli žiadne duely) proti Valuru Reykjavík na svojej palubovke. V sobotu 8. i v nedeľu 9. 10. sa hrá od 20.00 h (rozhodujú Rumuni Doru Manea a Radu Iliescu, priame prenosy na Sport2 TV a Sport1 TV).

„Nemyslím si, že sme favorit. Valur je náročný protivník. V uplynulej edícii EP ho vyradil Bekament, ktorý potom zastavil aj nás. Dres Valuru si obliekajú rýchle, vysoké a fyzicky silné hráčky, ktoré sa usilujú o škandinávsku hádzanú. Hra islandského tímu sa však ťažko detailne analyzuje, keďže je náročné dostať sa k jeho vystúpeniam. Naša najväčšia výhoda je v tom, že sa nám to podarilo zmanažovať dvojzápas u nás. Dúfam, že budeme úspešní, ale predpokladám, že to bude veľmi náročné,“ uviedla Silvia Priklerová asistentka trénera Viktora Debreho, ktorého zverenky sa naladili vysokým víťazstvom v stredajšej predohrávke MOL ligy nad Zlínom (38:18). „Určite nám to pomôže, víťazstvo nás pred víkendom nakopne.“

Dunajskostredčanky by rady nadviazali na vydarenú premiérovú sezónu na európskej scéne, keď v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži ženských klubov prenikli cez troch súperov až do štvrťfinále, kde ich zastavil srbský ŽRK Bekament Bukovička Banja (23:30, 30:29). „Nečakáme jednoduchú úlohu. Myslím si, že v uplynulej sezóne sme mali viac šťastia na súpera pri žrebovaní. Hneď náš prvý protivník je totiž silný. Uvedomujeme si, že to bude náročné, aj preto čakáme podporu našich fanúšikov. Rady by sme víťazstvami ukončili tento týždeň, urobíme všetko pre naše úspešné účinkovanie v EP,“ povedala na klubovom konte na sociálnej sieti kapitánka HC DAC Kata Juhosová.

Kým hráčky HC DAC Dunajská Streda triumfom nad Zlínom prerušili minisériu dvoch prehier, Valur zatiaľ v islandskej lige neokúsil chuť prehry a s troma výhrami je na čele tabuľky. V stredu zdolal Fram 27:22.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Ernő Lelkes / https://www.facebook.com/hcdacofficial

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022