Načítavanie údajov ...

EP žien: DAC dvakrát doma, chcel byť hrať pred svojimi fanúšikmi

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda nebudú musieť v osemfinále Európskeho pohára žien 2021/2022 cestovať za súperom. Oba duely o postup do štvrťfinále proti družstvu Kristianstad Handboll sa uskutočnia na palubovke úradujúceho slovenského vicemajstra.
„Snažili sme sa dosiahnuť dohodu. My sme to navrhli švédskej strane a urobili sme všetko pre to, aby sme dosiahli náš zámer. Myslím si, že sme sa dohodli korektne,“ uviedol pre slovakhandball.sk prezident HC DAC Zoltán Horváth, ktorého viedli k tomuto kroku viaceré dôvody. Jedným z nich je podpora dunajskostredských fanúšikov, hoci aktuálne ich účasť na dvojzápase nie je možná.
„Keď sme to začali riešiť, v mojej hlave bolo viacero vecí. Predpokladáme, že po 10. januári sa situácia ohľadom opatrení s pandémiou koronavírusu zmení, preto sme prezieravo zvolili aj ten neskorší termín. Navyše, v tom čase budú u nás aj majstrovstvá Európy mužov. Dúfame, že naši vrcholní predstavitelia nechcú, keď konečne máme u nás takýto unikátny šampionát, aby bol bez divákov. My by sme tiež chceli mať fanúšikov pri sebe. Hrať dvakrát doma počas jedného víkendu a ešte pred našimi priaznivcami to by bola taká sila, ktorá by nás mohla dotlačiť tam, kde by sme sa najradšej videli. Navyše, naša najlepšia strelkyňa Beatrix Élöová sa po vyradení rakúskeho UHC Stockerau podrobila operácii kolena a chceli sme získať dostatok času, aby sa zotavila a bola pripravená,“ vysvetlil Horváth.

Prvý zápas osemfinále HC DAC Dunajská Streda – Kristianstad Handboll je na programe v sobotu 15. januára o 16.00 h, odveta na druhý deň v nedeľu 16. 1. s rovnakým začiatkom opäť na Žitnom ostrove. Oba zápasy povedú českí arbitri Fukala a Mohyla.

V osemfinále bude mať Slovensko zastúpenie aj vďaka ženskej medzinárodnej rozhodcovskej dvojici Barbora Bočáková – Lucia Jánošíková, ktorú Európska hádzanárska federácia nominovala na odvetu súboja Rocasa Gran Canaria (Šp.) – Izmir BSB SK (Tur.) v Telde. Hrať sa bude 16. 1. o 12.00 h.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022