EP žien: DAC nezvládol odvetu, lúči sa v 2. kole

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda nezopakujú svoje minulosezónne úspešné účinkovanie v Európskom pohári žien, v ktorom sa prebojovali až do štvrťfinále. V aktuálnej edícii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže ženských klubov stroskotali už na prvom súperovi. Zverenky trénera Viktora Debreho nevyužili výhodu domáceho prostredia v dvojzápase s Valurom Reykjavík. V sobotňajšom prvom stretnutí 2. kola síce v závere zlomili odpor islandského protivníka (29:26), ale v odvete, ktorá sa tiež hrala na dunajskostredskej pôde, ťahali za kratší koniec. Prehrou 24:31 (13:13) prišli aj o postup do 3. kola, v ktorom si zahrá Valur.

Hráčky DAC výborne začali, rýchlo viedli 3:0, ale súper otočil na 4:3 a po štvrťhodine viedol už 8:4. Slovenský vicemajster sa však stihol ešte do prestávky dotiahnuť. Po zmene strán Valur opäť odskočil – 20:17 v 41. min, 24:19 v 47. min. Gólom svojej brankárky viedol necelých sedem minút pred koncom 26:21 a keď vzápätí pridal tím z Reykjavíku aj 27. gól, tak pred záverečnou päťminútovkou bolo prakticky rozhodnuté.

„V našom dnešnom výkone mi chýbalo veľa vecí. Síce sme sa dokázali vrátiť do zápasu zo štvorgólového manka, ale v druhom dejstve sa rozchytala brankárka islandského vicemajstra a našim strelkyniam odchádzalo sebavedomie. K tomu sa pridali obrovské chyby v obrane i v útoku,“ zhodnotil pre Sport1 TV nevydarené vystúpenie svojho tímu kouč HC DAC Viktor Debre.

Výsledok – Európsky pohár žien 2022/2023 – 2. kolo – odveta – nedeľa:
Valur Reykjavík (Isl.) – HC DAC Dunajská Streda (SR) 31:24 (13:13), hralo sa v D. Strede – prvý zápas 26:29, do 3. kola postupuje Valur
Zostava a góly HC DAC: Magerová, Gajdócziová – Pénzes, N. Kovács, Costová, Juhosová 1, Mészárosová, Desortová 3, N. Némethová 1, Pastorková, Sáriová 3/3, Demeterová, Hornyáková 6, E. Rajnohová 2, R. Bíziková 4, Elöová 4
Pok. hody: 2/2 – 4/3, vylúčené: 7 – 3, rozhodovali: Manea a Iliescu (obaja Rum.)