Načítavanie údajov ...

EP žien: DAC už v piatok, Iuventa v nedeľu v boji o osemfinále

Ešte pred blížiacou sa novembrovou reprezentačnou prestávkou si kluby budú plniť ešte povinnosti na európskej scéne. Zastúpenie dvoma tímami v Európskom pohári v hádzanej žien 2021/2022 má aj Slovensko. MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda po postupe cez súperov z Bosny a Hercegoviny pokračujú v účinkovaní v 3. kole, v ktorom ich v závere tohto týždňa čakajú úvodné zápasy v boji o osemfinále.

Už v piatok 12. novembra od 18.00 h absolvujú prvú časť dvojzápasu s UHC Stockerau dunajskostredské hráčky, ktoré sa predstavia najskôr na palubovke rakúskeho súpera. „Stále zdôrazňujeme, že ku každému súperovi pristupujeme s pokorou, úctou a rešpektom. Teší nás, že v MOL lige ťaháme víťaznú šnúru, ale pohárové duely sú úplne iného charakteru. Náš prístup k nim bude maximálne zodpovedný, aby sme naplnili ciele, ktoré sme si stanovili. Ideme uhrať čo najlepší výsledok. Naším cieľom je zvládnuť aj toto kolo, aby sme nechýbali v osudí pri žrebe osemfinále,“ povedal pre slovakhandball.sk prezident klubu Zoltán Horváth, podľa ktorého slov sa v zostave HC DAC môžu objaviť už dve z kvarteta hráčok zotavujúcich sa zo zranení – Viktória Oguntoye a Natália Némethová. Duo Kristína Pastorková – Erika Rajnohová v piatok proti Stockerau ešte určite nenastúpi.

Dunajskostredčankám tohtotýždňový súboj MOL ligy v Šali odložili, a tak sa na pohárové vystúpenie naladili výhrou 33:26 nad DHK Zora Olomouc. Stockerau po víkendovom triumfe na palubovke SSV Dornbirn Schoren (23:21) tiež nemalo ligové povinnosti. V tabuľke figuruje na 4. mieste. V jeho kádri sú aj dve Slovenky – spojka Dominika Kodajová a pivotka Diana Michálková. Tím UHC v 2. kole EP vyradil švajčiarsky HSC Kreuzlingen (hrá v ňom Petra Škoricová), keď po prehre u súpera 24:27 vyhralo na svojej palubovke 31:26. DAC si poradil s družstvom ŽRK Borac Banja Luka (38:26, 24:17).

Aj Iuventa Michalovce odohrá prvý duel 2. kola tretej najvýznamnejšej súťaže v hierarchii EHF u súpera. V nedeľu 14. 11. nastúpi na palubovke HC Galičanka Ľvov, v ktorom pôsobia viaceré ukrajinské reprezentantky. Hráčky Galičanky v predchádzajúcom kole dvakrát hostili českého zástupcu HK Hodonín, ktorého zdolali poľahky 22:11 a 26:16. Zemplínčanky v 2. kole EP poľahky prešli cez RK Hadžiči-Interlogistic z Bosny a Hercegoviny, ktorý vo svojej Chemkostav aréne dvakrát vysoko zdolali (39:17, 38:15). Pre Michalovčanky bola generálkou na nedeľu stredajšia predohrávka 11. kola MOL ligy na pôde DHC Sokol Poruba (31:21).

Odvetné stretnutia 3. kola EP žien absolvujú slovenské tímy na budúci víkend – Dunajská Streda v sobotu 20. 11. od 19.00 h a Michalovce v nedeľu 21. 11. 2021 od 19.30 h.

Európsky pohár žien 2021/2022 – 3. kolo – prvé zápasy (odvety 20./21. 11. 2021):
piatok 12. 11.: 18.00 h UHC Stockerau (Rak.) – HC DAC Dunajská Streda (SR)
nedeľa 14. 11.: 14.00 h HC Galičanka Ľvov (Ukr.) – MŠK Iuventa Michalovce (SR)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hcdacofficial/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022