Načítavanie údajov ...

EP žien: DAC vo štvrťfinále proti ŽRK Bukovička Banja, v semifinále možno proti obhajcovi

Hádzanárky HC Dunajská Streda sa po víkendovom vyradení švédskeho Kristianstad Handboll (21:23, 33:21) dozvedeli meno ďalšieho súpera v Európskom pohári žien 2021/2022. Zverenkám trénera Viktora Debreho utorkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) prisúdil za súpera vo štvrťfinále srbský klub ŽRK Bekament Bukovička Banja z mesta Arandjelovac, ktorý v aktuálnom ročníku postupne prešiel cez troch súperov – Valur Iceland (29:28, 30:24), Jomi Salerno (29:29, 29:27) a Cabooter HandbaL Venlo (32:31, 27:24), pričom všetkých šesť duelov odohral v domácom prostredí. Prvý zápas odohrajú Dunajskostredčanky na jeho pôde 12. alebo 13. februára, odveta na palubovke slovenského vicemajstra je na programe o týždeň neskôr 19./20. 2.
Dunajskostredské hráčky už vedia aj to, kto by na nich čakal v semifinále. Ak by prešli cez ŽRK Bukovička Banja, tak by o finále v tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži v hierarchii EHF bojovali proti úspešnejšiemu z dvojice IBV Vestmannaeyjar (Isl.) – Costa del Sol Málaga (Šp.), pričom by opäť začínali vonku. Málaga je obhajcom celkového triumfu v EP. Semifinále sa bude hrať 26./27. marca a 2./3. apríla 2022.

Žreb štvrťfinále Európskeho pohára žien 2021/2022 (prvé zápasy 12./13. februára – odvety 19./20. 2.):
HC Galičanka Ľvov (Ukr.) – H71 (Faerské ostrovy)
IBV Vestmannaeyjar (Isl.) – Costa del Sol Málaga (Šp.)
ŽRK Bekament Bukovička Banja (Srb.) – HC DAC Dunajská Streda (SR)
Visitelche.com Bm Elche (Šp.) – Rocasa Gran Canaria (Šp.)

semifinále (prvé zápasy 26./27. 3. – odvety 2./3. apríla):
postupujúci z dvojice HC Galičanka Ľvov (Ukr.) / H71 (Faerské ostrovy) – postupujúci z dvojice Visitelche.com Bm Elche (Šp.) / Rocasa Gran Canaria (Šp.)
postupujúci z dvojice IBV Vestmannaeyjar (Isl.) / Costa del Sol Málaga (Šp.) – postupujúci z dvojice ŽRK Bekament Bukovička Banja (Srb.) / HC DAC Dunajská Streda (SR)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022