Načítavanie údajov ...

EP žien: Dunajská Streda chce odvetu vyhrať

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda sa dostali do náročnej, ale nie beznádejnej situácie v boji o postup do semifinále Európskeho pohára žien 2021/2022. Do sobotňajšej domácej odvety štvrťfinále (19. 12.), ktorá sa na Žitnom ostrove začne o 18.00 h (priamy prenos na Sport2 TV), idú so sedemgólovým mankom. Pred týždňom totiž v srbskom meste Arandjelovac podľahli v prvom zápase ŽRK Bekament Bukovička Banja 23:30 (13:17), hoci v druhom polčase sa dotiahli na rozdiel dvoch gólov, ale v jeho závere prehrávali už aj o osem presných zásahov.

Bez štyroch stabilných hráčok (sestry Bízikové, Hudáková, Bugárová) nebolo jednoduché čeliť súperovi, navyše dunajskostredská výprava mala ťažké srdce na arbitrov Ilievských zo Severného Macedónska. Napriek tomu idú hádzanárky DAC do odvety s odhodlaním zabojovať o prienik medzi najlepšie kvarteto v tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži v hierarchii EHF, kde by ich čakal španielsky obhajca triumfu v EP. Costa del Sol Málaga vyradil vo štvrťfinále IBV Vestmannaeyjar z Islandu (34:23 a 34:27).

„Na odvetu sa dôkladne pripravíme a vynasnažíme sa dostať z nás maximum,“ odhodlane vyhlásil maďarský tréner DAC Viktor Debre, ktorého zverenky v stredu nehrali duel MOL ligy proti Handball PSG Zlín. „Za nami je náročný prvý duel spojený s únavnou cestou. Výsledok v Srbsku bol pre nás krutý, ale myslím si, že v pohárových súťažiach je aj sedemgólové manko preklenuteľné. Obzvlášť, keď podľa mňa nebol ani uplynulú sobotu medzi družstvami takýto rozdiel. Naša príprava nie je vinou zranení a chorôb optimálna. Anette Emma Hudáková a Boglárka Bíziková nebudú k dispozícii, Réka Bíziková už začala trénovať. Všetko ostatné je v tejto chvíli ešte otázne. Som však presvedčený, že každá hráčka, ktorá sa ocitne na palubovke, urobí maximum pre úspech. Náš základný cieľ je víťazstvo. Nechceme sa zaoberať gólovým rozdielom. Uvidíme, ako sa to vyvinie. Nebude to však jednoduchá úloha. Súper disponuje skúsenými hráčkami,“ dodal na tlačovej konferencii Debre.

Zaujímavé bude sledovať počínanie hráčok ŽRK Bekament, ktoré sa až do štvrťfinále dostali výlučne vďaka vystúpeniam v domácom prostredí, kde odohrali všetkých sedem doterajších súbojov v aktuálnej edícii EP. V sobotu sa prvýkrát predstavia u súpera.

V Dunajskej Strede evidujú enormný záujem fanúšikov, ale kapacitné možnosti sú vzhľadom na stále platné opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu obmedzené.

Štvrťfinále Európskeho pohára žien 2021/2022 – odveta:
sobota 19. 2.: 18.00 h HC DAC Dunajská Streda (SR) – ŽRK Bekament Bukovička Banja (Srb.), rozhodujú Altmár a Horváth z Maďarska, prvý zápas 23:30

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: facebook.com/hcdacofficial/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022