Načítavanie údajov ...

EP žien: Dunajská Streda počas víkendu doma o postup do štvrťfinále

Hádzanárske dianie na Slovensku sa v týchto dňoch nesústredí len do Bratislavy a Košíc, kde sa koná európsky šampionát mužov, ale aj do Dunajskej Stredy. Tamojšie družstvo HC DAC pokračuje v účinkovaní vo svojej nováčikovskej scéne na európskej scéne. Zverenky trénera Viktora Debreho odohrajú počas víkendu dvojzápas osemfinále Európskeho pohára žien 2021/2022, proti švédskemu Kristianstad Handboll sa v sobotu i v nedeľu predstavia v domácom prostredí. Oba duely so začiatkom o 16.00 h odvysiela v priamo prenose Sport TV, ale aj internetová televízia Európskej hádzanárskej federácie (ehftv.com).

„Budeme sa snažiť o čo najviac vyrovnanú partiu s vierou, že na konci sa budeme tešiť z postupu my. Úprimne vravím, že keby mi pred pol rokom niekto povedal, že budeme bojovať o štvrťfinále, bol by som prekvapený. Teraz by som bol veľmi rád, keby sa nám to podarilo,“ zaželal si prezident HC DAC Zoltán Horváth, ktorému sa splnilo želanie o účasti divákov: „Môžeme využiť 25 percent kapacity našej haly v režime očkovaní – prekonaní, čo predstavuje 116 miest v hľadisku. Veríme, že nám fanúšikovia svojím hlasným povzbudzovaním pomôžu.“

Kormidelníkovi Debremu bude po zranení k dispozícii najlepšia strelkyňa Beatrix Élöová. „Ona spolu s Katou Juhosovou patria medzi najvyťaženejšie hráčky. Nás teší, že Bea je teraz síce schopná nastúpiť, hoci ešte nie na celé stretnutie. Na druhej strane nás mrzí, že na predposlednom tréningu si zlomila malíček Cintia Bugárová, čo je veľký škrt a predstavuje to pre nás úlohu navyše,“ poznamenal Horváth.

Dunajskostredčanky ešte minulú stredu zdolali v MOL lige Stupavu 34:16 a odvtedy sa zodpovedne pripravujú na pohárové povinnosti. Hráčky Kristianstadu odohrali svoj posledný ligový duel ešte v závere decembra, keď nad Västeraas vyhrali 24:21 a vylepšili si bilanciu na 4 – 0 – 4, čo zatiaľ stačí na 10. miesto. „Je pravda, že oba tímy toho veľa neodohrali. Z hľadiska spoločnej prípravy je naším hendikepom je aj to, že sme mali v decembri veľa hráčok na majstrovstvách sveta,“ skonštatoval šéf HC DAC.

Výprava Kristianstadu priletela v piatok do Bratislavy. „Hneď sa presunuli do Dunajskej Stredy a ubytovali v hoteli DAC Bonbon. Sme vďační majiteľovi a vedeniu FC DAC, že môžeme využívať infraštruktúru futbalového klubu,“ dodal prezident hádzanárskeho klubu zo Žitného ostrova.

Európsky pohár žien 2021/2022 – osemfinále:
prvý zápas – sobota 15. 1. 2022:
16.00 h HC DAC Dunajská Streda (SR) – Kristianstad Handboll (Švéd.)
odveta – nedeľa 16. 1.:
16.00 h Kristianstad Handboll (Švéd.) – HC DAC Dunajská Streda (SR), hrá sa v D. Strede

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Ernő Lelkes / www.facebook.com/hcdacofficial

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022