EP žien: Dunajská Streda si v závere nechala ujsť víťazstvo, šancu má ešte v odvete

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda nie sú o krok bližšie k postupu do štvrťfinále, keď v prvom zápase osemfinále Európskeho pohára žien 2021/2022 podľahli švédskemu družstvu Kristianstad Handboll 21:23 (13:12), hoci necelých šesť minút pred koncom ešte vyhrávali nádejne 21:18.
Dunajskostredčanky dobre začali a hneď si vypracovali dvojgólový náskok. Hráčky Kristianstadu sa v 8. min dotiahli na 5:5, vyrovnaný priebeh pokračoval aj potom. V 20. min bolo 10:8 pre DAC, ale hostky sa o štyri minúty neskôr dostali po trojgólovej šnúre prvýkrát do vedenia (11:10). Domáce však ešte do prestávky naklonili skóre na svoju stranu (13:12). Aj v druhom dejstve pokračoval vyrovnaný priebeh. Slovenský vicemajster sa na začiatku záverečnej desaťminútovky odpútal po štyroch góloch za sebou na 21:18. Po oddychovom čase však Kristianstad nielen rýchlo zmazal manko, ale Aabechová ho v 58. min poslala do vedenia (22:21). Triumf hostiek ešte spečatila Delacová.
Zverenky trénera Viktora Debreho budú mať ešte šancu zabojovať o prienik medzi osem najlepších tímov tretej najvýznamnejšej súťaže v hierarchii EHF v odvete, ktorá sa v nedeľu 16. 1. bude hrať od 16.00 opäť na Žitnom ostrove.

Výsledok – Európsky pohár žien 2021/2022 – osemfinále – prvý zápas (odveta 16. 1. o 16.00 h) – sobota:

HC DAC Dunajská Streda (SR) – Kristianstad Handboll (Švéd.) 21:23 (13:12)
Najviac gólov: E. Rajnohová 5, Hudáková 4, R. Bíziková 3 – Hanssonová 8, Aabechová 5
pok. hody: 4/1 – 3/0, vylúčené: 6 – 2, ČK: 48. N. Némethová (DAC) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Fukala a Mohyla (obaja ČR)