Načítavanie údajov ...

EP žien: HC DAC v osemfinále proti Kristianstadu

Po ŽRK Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny (doma 38:26, vonku 24:17) a rakúskom UHC Stockerau (vonku 33:24, doma 36:18) bude švédsky Kristianstad Handboll tretím súperom hádzanárok HC DAC Dunajská Streda v aktuálnom ročníku Európskeho pohára žien 2021/2022, ktorý je pre klub zo Žitného ostrova premiérovým na medzinárodnej scéne. Rozhodol o tom utorkový žreb osemfinále EP vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie, podľa ktorého slovenský vicemajster začne v domácom prostredí a odvetu odohrá u severského súpera. Prvé zápasy sú na programe 8./9. januára a odvety o týždeň neskôr 15./16. januára 2022.

Dunajskú Stredu, ktorá figurovala pred žrebovaním v 2. koši, vytiahli z osudia ako úplne prvú zo 16 tímov, takže nebola dlho v napätí. Jej protivník vzišiel z osmičky tímov zaradených do 1. koša: Sokol Písek (ČR), Costa del Sol Málaga, Visitelche.com Bm Elche (oba Šp.), SSV Brixen Südtirol (Tal.), Cabooter HandbaL Venlo (Hol.), ŽRK Naisa Niš (SRB), Kristianstad Handboll (Švéd.) a Izmir BSB SK (Tur.).

„Nervozita rýchlo opadla, hoci nám búšilo srdce, kým otvorili loptičku s naším súperom. Môžeme povedať, že sme spokojní. Kristianstad je zo Švédska, ktoré má takisto ako náš klub žlto-modré farby. V tejto fáze súťaže sa už ťažšie hľadajú družstvá, ktoré by sme veľmi chceli. Samozrejme, boli tam aj také, ktoré by sme prijali s radosťou, ale toto nie je žreb na želanie. Budeme sa snažiť čo najlepšie pripraviť a možno prekvapíme. Chceme pokračovať v úlohe sympatického nováčika aj v Európskom pohári,“ uviedol pre slovakhandball.sk prezident HC DAC Zoltán Horváth.

Kristianstad v 2. kole EP tesne prešiel cez slovinský ŽRK Mlinotest Ajdovščina (26:26, 20:19, oba zápasy u súpera), v 3. kole už prevalcoval turecký Ankara Yenimahalle BSK (28:23, 35:21), pričom mal v oboch súbojoch výhodu svojej palubovky. Švédsky klub má v tretej najvýznamnejšej súťaži v hierarchii EHF na konte semifinálovú účasť vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) v ročníku 2018/2019 a v sezóne 2017/2018 bol v rovnakej súťaži vo štvrťfinále. Hráčkam Kristianstadu, medzi ktoré patrí aj Češka Martina Crhová, figurujú vo švédskej lige až na 9. mieste s bilanciou 3 výhry – 4 prehry.

Ukrajinský klub HC Galičanka Ľvov, ktorý o jeden gól vyradil v 3. kole EP MŠK Iuventa Michalovce, sa stretne s SSV Brixen Südtirol. Českému účastníkovi MOL ligy TJ Sokol Písek sa ušiel IBV Vestmannaeyar z Islandu.

Európsky pohár žien 2021/2022 – osemfinále (prvé zápasy 8./9. 1. – odvety 15./16. 1. 2022):
HC DAC Dunajská Streda (SR) – Kristianstad Handboll (Švéd.)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: hcdac.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022