Načítavanie údajov ...

EP žien: Iuventa chce využiť domáce prostredie na postup do 3. kola

Po minulotýždňovom vystúpení HC DAC Dunajská Streda, ktorý stroskotal na islandskom Valure Reykjavík (29:26, 24:31) sa v Európskom pohári v hádzanej žien 2022/2023 predstaví aj MŠK Iuventa Michalovce. Zemplínčanky takisto ako Dunajskostredčanky budú mať v 2. kole (v prvom kole neboli žiadny zápasy) výhodu domáceho dvojzápasu. Proti švajčiarskemu tímu Yellow Winterthur nastúpia v sobotu 15. októbra o 18.00 h a v nedeľu 16. 10. od 16.00 h vo svojej Chemkostav aréne (v sobotu priamy prenos na Sport2 TV).
„Hráme dvakrát doma, a preto nič iné ako postup do 3. kola nemôže byť naším cieľom. Chceme urobiť maximum, aby sa nám to podarilo. Je to pre nás výhoda, že sa dvakrát predstavíme na svojej palubovke, no musíme sa poučiť aj z toho, ako dopadla Dunajská Streda, ktorá síce prvý zápas vyhrala, no napokon nepostúpila. Náskok z prvého zápasu nemusí byť rozhodujúci. Musíme ubrániť ich protiútok. V tom postupnom útoku sa už tak nepresadzujú, ale prvú vlnu majú veľmi kvalitnú. Bude veľmi dôležité, aby sme nedostali góly, ktoré nás vysilia. Musíme si vážiť každú loptu a každý útok premeniť na gól,“ vyjadril sa pre Noviny Zemplína tréner úradujúceho slovenského majstra Peter Kostka. Jeho zverenky sa naladili na víkendové európskej povinnosti víťazstvom v MOL lige nad DHC Sokol Poruba 37:24 a vylepšili si doterajšiu nelichotivú bilanciu v tabuľke, v ktorej okupujú 5. priečku.
V generálke uspel aj Winterthur, keď v stredu vyhral na ihrisku HV Herzogenbuchsee 31:26. Zverenkám trénera Olivera Rotha, ktorého asistentom bol v minulej sezóne Peter Kukučka, patrí v tabuľke najvyššej švajčiarskej súťaže 3. pozícia.

Program 2. kola Európskeho pohára v hádzanej žien 2022/2023:
prvý zápas:
sobota 15. 10.: 18.00 h Yellow Winterthur (Švaj.) – MŠK Iuventa Michalovce (SR), hrá sa v Michalovciach, rozhodujú Kristóf Altmár a Márton Horváth z Maďarska
odveta:
nedeľa 16. 10.: 16.00 h MŠK Iuventa Michalovce (SR) – Yellow Winterthur (Švaj.), rozhodujú Kristóf Altmár a Márton Horváth z Maďarska

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022