Načítavanie údajov ...

EP žien: Iuventa proti súperovi zo Švajčiarska, DAC proti tímu z Islandu

Utorkový žreb európskych pohárových súťaží v hádzanej 2022/2023 priniesol aj mená súperov pre dvoch z celkovo štyroch klubových zástupcov SR. Svojich protivníkov spoznali oba slovenské tímy v Európskom pohári žien, v ktorom sa začína od 2. kola (v prvom kole nie sú žiadne zápasy).

Úradujúci slovenský šampión MŠK Iuventa Michalovce, ktorý figuroval medzi 27 nasadených družstiev, začne svoje účinkovanie konfrontáciou s tímom Yellow Winterthur. Prvý zápas odohrajú Zemplínčanky na švajčiarskej pôde, odvetu absolvujú o týždeň neskôr v domácom prostredí. Winterthur obsadil v uplynulej sezóne 4. priečku, v jeho realizačnom tíme pôsobil Slovák Peter Kukučka ako asistent kouča Olivera Rotha. Zaujímavosťou je, že Iuventu vytiahli z osudia až ako úplne poslednú z 54 klubov.

HC DAC Dunajská Streda, ktorý to v uplynulom – vo svojom premiérovom – ročníku EP dotiahol až do štvrťfinále, žrebovali spomedzi 27 nenasadených a do cesty sa mu postaví islandský Valur Reykjavík. Slovenský vicemajster pri svojej druhej sezóne na európskej scéne začne doma, v odvete pocestuje na Island, ak sa kluby nedohodnú inak. „Pre nás je dôležité, že okrem domácich súťaží môžeme účinkovať aj v pohárovej Európe, kde sa chceme v našej druhej sezóne opäť posunúť ďalej a dosiahnuť ciele, ktorým mnohí pred pár rokmi ani trochu neverili,“ vyjadril sa na klubovom webe šéf HC DAC Zoltán Horváth.

Zápasy 2. kola EP žien sa budú hrať 8./9. a 15./16. októbra 2022.

Muži MŠK Považská Bystrica majú v 1. kole EP voľno a 20. septembra pri žrebe 2. kola (29./30. 10. – 5./6. 11.) budú figurovať medzi 32 nasadenými. Tatran Prešov ja priamo nasadený do skupinovej fázy Európskej ligy mužov, ktorú vyžrebujú 6. októbra.

Žreb 2. kola Európskeho pohára v hádzanej žien 2022/2023 (prvé zápasy 8./9. októbra – odvety 15./16. 10. 2022):
HC DAC Dunajská Streda (SR) – Valur Reykjavík (Isl.)
Yellow Winterthur (Švaj.) – MŠK Iuventa Michalovce (SR)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022