EP žien: Iuventa rozhodla v rozstrele

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa v hodine dvanástej zachránili a budú pokračovať v účinkovaní v Európskom pohári žien 2022/2023. Zverenky trénera Petra Kostku síce v nedeľňajšej odvete 2. kola prehrali so švajčiarskym tímom Yellow Winterthur 20:21 (9:11), ale keďže v sobotu vyhrali vo svojej Chemkostav aréne takisto jednogólovým rozdielom 23:22 (9:11), musel podľa nových pravidiel pri vyrovnanej bilancii dvojzápasu rozhodnúť rozstrel zo značky sedemmetrového hodu, ktorý sa skončil 5:4 v prospech Zemplínčaniek. Tie si teda zahrajú v 3. kole, v ktorom zatiaľ nepoznajú meno svojho súpera.
V úvode odvety bola vo vedení Iuventa, v 14. min vyhrávala 5:3, ale hostky trojgólovou šnúrou otočili na 6:5. Aj nasledujúce minúty patrili im, keď odskočili až na 11:7. Ešteže Wollingerová s Popovcovou skresali pred prestávkou narastajúci náskok Winterthuru. Domácim vyšiel vstup do druhého dejstva, keď opäť naklonili skóre na svoju stranu (12:11). Následne viedli 14:12 i 15:13. Potom však hráčky tímu Yellow predviedli obrat. Do záverečnej desaťminútovky išli za stavu 19:16 a trojgólový náskok mali aj tri minúty pred koncom (21:18). Domáce však zabojovali a Wollingerová s Popovcovou sa postarali o zníženie na 20:21. Keďže ďalší gól už ani na jednej strane nepadol, nasledoval rozstrel. V ňom nezaváhala ani jedna hráčka slovenského majstra, Holtzová Macedová z Winterthuru sa nepresadila, tak sa tešili z postupu Michalovčanky.

Výsledok – Európsky pohár žien 2022/2023 – 2. kolo – odveta:
MŠK Iuventa Michalovce (SR) – Yellow Winterthur (Švaj.) 20:21 (9:11), v rozstrele 5:4 – prvý zápas 23:22, do 3. kola postúpila Iuventa
Zostava a góly za Iuventu: De Almeidová, Jablonská-Bobaľová – Hansdóttirová, Dvorščáková 5, Polievková, Štefaniková, Dmytrenková, Popovcová 7, Soskydová, Kohučová, Borysevyčová, Wollingerová 5, Kompaniecová 2, Kolovská, Klučková 1, Krivokapičová
Pok. hody: 3/2 – 6/5, vylúčené: 6 – 5, ČK: 23. Kolovská, 55. Dvorščáková (obe Iuventa), rozhodovali: Altmár a Horváth (obaja Maď.)