Načítavanie údajov ...

EP žien: Michalovce v 3. kole proti švédskemu Lugi aj s legendou Gulldénovou

Po rozlúčke hádzanárok HC DAC Dunajská Streda v 2. kole, v ktorom stroskotal v domácom prostredí na islandskom Valure Reykjavík (29:26 a 24:31), zostal v Európskom pohári žien 2022/2023 zo slovenských klubov už len MŠK Iuventa Michalovce. Úradujúci šampión SR, ktorý vo svojej Chemkostav aréne počas uplynulého víkendu vyradil švajčiarsky Yellow Winterthur (23:22 a 20:21) až v rozstrele (5:4), spoznal v utorok svojho súpera v 3. kole. Žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) prisúdil Zemplínčankám v boji o účasť v osemfinále v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže švédsky Lugi Dam. Túto dvojicu vyžrebovali v poradí ako poslednú – šestnástu.

Michalovce figurovali pred žrebom v prvom koši a ich protivník mohol vzísť z nasledujúcej šestnástky: roomz JAGS WV (Rak.), ZRK Borac (Bosna a Herceg.), DHC Slavia Praha (ČR), Club Balonmano Elche (Šp.), Motive.co Gijón (Šp.), Anagennisi Artas (Gréc.), IBV Vestmannaeyjar (Isl.), WHC Cair-Skopje (Sev. Maced.), H.V. Quintus (Hol.), JuRo Unirek VZV (Hol.), KPR Gminy Kobierzyce (Poľ.), ADA de Sao Pedro do Sul (Portug.), Alavarium Love Tiles (Portug.), Lugi (Švéd.), Ankara Yenimahalle BSK (Tur.), Antalya Konyaalti BSK (Tur.).

Hráčky Lugi na čele s bývalou oporou reprezentácie Švédska a jednou z najlepších európskych hráčok Isabelle Therese Gulldénovou prešli v 2. kole cez holandský Westfriesland SEW (doma 31:23, vonku 29:31).

Michalovské zverenky trénera Petra Kostku by mali mať v prvom stretnutí proti Lugi, ktoré je plánované na 3./4. decembra 2022, výhodu domáceho prostredia. Odveta sa bude hrať o týždeň neskôr (10./11. 12.) na švédskej pôde v meste Lund.

Európsky pohár žien 2022/2023 – 3. kolo (prvý zápas 3./4. decembra – odveta 10./11. 12. 2022):
MŠK Iuventa Michalovce (SR) – Lugi Dam (Švéd.)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

28. Nov, 2022

Zomrel Jozef Hlinický

V pondelok 28. novembra 2022 zomrel vo veku 77 rokov Jozef Hlinický, bývalý ligový rozhodca a člen…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022