EP žien: Záverečný obrat a tesná výhra v podaní Iuventy

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce úspešne vstúpili do bojov v Európskom pohári žien 2022/2023. Zverenky trénera Petra Kostku vyhrali v Chemkostav aréne v prvom zápase 2. kola nad švajčiarskym tímom Yellow Winterthur 23:22 (9:11).
Lepšie začal Winterthur, ktorý figuroval v zápise ako domáci tím. V 12. min viedli jeho hráčky 6:2 a štvorgólový náskok mali aj v 25. min, keď vyhrávali 10:6. Michalovčanky do prestávky stiahli odstup na polovicu. Vyrovnania sa dočkali až pred poslednou desaťminútovkou, keď sa presadila Wollingerová (18:18). Winterthur vzápätí odskočil na 20:18 a následne na 21:19, ale záver patril Iuvente. Tá štvorgólovou šnúrou otočila na 23:21. Švajčiarky ešte v poslednej minúte skorigovali, ale Michalovčanky už triumf nepustili zo svojich rúk.
O postupujúcom sa rozhodne v nedeľňajšej odvete, ktorá sa na michalovskej palubovke bude hrať v nedeľu 16. 10. od 16.00 h.

Výsledok – Európsky pohár žien 2022/2023 – 2. kolo – prvý zápas (odveta 16. 10. o 16.00 h):
Yellow Winterthur (Švaj.) – MŠK Iuventa Michalovce (SR) 22:23 (11:9), hralo sa v Michalovciach
Zostava a góly za Iuventu: De Almeidová, Jablonská-Bobaľová – Hansdóttirová, Dvorščáková, Štefaniková 2, Dmytrenková 1, Popovcová 3, Soskydová 2, Kohučová, Borysevyčová, Wollingerová 3, Kompaniecová 10/6, Kolovská 1, Klučková 1, Krivokapičová
Pok. hody: 4/2 – 7/6, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Altmár a Horváth (obaja Maď.)