Načítavanie údajov ...

EYOF 2022: V Banskej Bystrici aj tridsať slovenských hádzanárskych nádejí

Na blížiacom sa XVI. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici (24. – 30. júla 2022) sa bude súťažiť v desiatich športoch. Jedným z troch kolektívnych bude aj hádzaná. Hostiteľská krajina môže na turnaje v troch tímových športoch postaviť družstvá chlapcov aj dievčat. V hádzanej, basketbale i volejbale tak budú Slovensko reprezentovať po dva tímy.
Výkonný výbor Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) v uplynulých dňoch per rollam schválil nomináciu slovenskej výpravy na banskobystrické podujatie. Hádzanárska časť výpravy pozostáva z dovedna 30 športovcov a 8 členov realizačných tímov. Oba výbery bude tvoriť 15-členný hádzanársky káder. Chlapcov povedú Martin Spuchlák s Tomášom Kyselom, ktorých zverencov čakajú v základnej skupine družstvá Nemecka, Slovinska a Portugalska. Dievčatá sa predstavia pod vedením dua Ľuboš Hepner – Marek Bozsóky v skupine s rovesníčkami Maďarska, Dánska a Rumunska.

NOMINÁCIA HÁDZANÁRSKEJ ČASTI SLOVENSKEJ VÝPRAVY NA LETNÝ EYOF V BANSKEJ BYSTRICI (zdroj: SOŠV):

ŠPORTOVCI (30)

CHLAPCI (15):
Alex Jozef Ligocký, Patrik Tichý, Ján Kristián Krok, Šimon Šebro, Martin Tabačko, Filip Skáčik, Lukáš Pacek, Dominik Podsedlý, Denis Tomáš, Benjamín Gagyi, Juraj Mocko, Bruno Lechan, Marek Grajciar, Patrik Hudák, Ronald Mojzes

REALIZAČNÝ TÍM (4):
Martin Ďurček (manažér), Martin Spuchlák (hlavný tréner), Tomáš Kysel (asistent trénera), Martin Lišhák (fyzioterapeut)

DIEVČATÁ (15):
Karolína Šperglová, Barbara Szalaiová, Lucia Labudová, Vanda Čižmáriková, Viktória Rohaľová, Natália Labudová, Liliana Jakubisová, Linda Sidó, Laura Kitti Beke, Timea Szatmáry, Dáša Ondrijová, Lucia Rychlíková, Emma Lukáčová, Hanna Ravasz, Timea Alžbeta Valiska

REALIZAČNÝ TÍM (4):
Mária Straková (vedúca tímu), Ľuboš Hepner (hlavný tréner), Marek Bozsóky (asistent trénera), Simona Kubovičová (fyzioterapeutka)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EYOF

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022