Fantóm Péchy dal gól, hoci nefiguroval v zápise, cenný triumf Paulovho Nimes proti Nantes

Straňovského Szeged neobhájil Maďarský pohár, cenný triumf Paulovho Nimes proti Nantes

Martin Straňovský nezískal svoju prvú trofej počas pôsobenia v tíme MOL-Pick Szeged. V pondelkovom finále Maďarského pohára nestačil obhajca triumfu na svojho tradičného rivala a Telekomu Veszprém podľahol 26:28. Straňovský odohral takmer 20 minút bez gólového zápisu.

Cenný triumf si vďaka druhopolčasovému obratu pripísali na konto hádzanári USAM Nimes Gard, keď v domácom prostredí uspeli proti v tabuľke tretiemu Nantes tesne 33:32 a držia sa v hre o pohárové priečky. Brankár Teodor Paul mal dva zákroky pri trinástich strelách súpera, raz – neúspešne – čelil aj strele z pokutového hodu. Boj o záchranu nevzdáva Tremblay, klub zo zranenia sa zotavujúceho Michala Kopča, ktorý v súboji tímov zo spodných priečok zdolal Créteil 26:21. Naopak, Chartres s Lukášom Urbanom ťahalo doma za kratší koniec proti Aix, keď záverečná snaha o aspoň bod nepriniesla úspech a bola z toho tesná prehra 26:27. Jedna Urbanova strela neskončila v sieti.

V maďarskej lige potvrdil Telekom Veszprém svoje líderské postavenia aj na palubovke Ferencvárosu (39:28), za ktorý predviedol Marián Žernovič štyri zákroky pri 22 strelách favorita a odchytal takmer 30 minút. Jeho spoluhráč Jakub Mikita sa z piatich streleckých pokusov presadil dvakrát a na palubovke strávil vyše 41 minút. Grundfos Tatabánya pokračuje vo víťaznom ťažení a už je v pätách druhého Szegedu. V stredu si tím brankára Michala Martina Konečného poradil s Budakalászom 31:25. Konečný sa medzi tri žrde nedostal, Jakub Prokop v drese hostí premenil počas 20-minútového pobytu na ihrisku jeden z dvoch svojich pokusov.

V najvyššej nemeckej súťaži sa darilo SC DHfK Lipsko, kde pôsobí v trénerskom štábe Miloš Putera. Aj jeho zverenci si pripísali na konto výhru 26:18 nad HBW Balingen-Weilstetten. Bergischer HC bez Csabu Szücsa ml. podľa očakávania nestačil v Kieli na domáci THW, hoci prehral tesne 30:33.

O prekvapenie v II. bundeslige sa postarali hráči TuS Ferndorf, ktorí zaskočili VfL Gummersbach. Ašpiranta na postup do najvyššej nemeckej súťaže a tretí tím tabuľky zdolali 27:25. Lukáš Péchy (TuS) síce v úvode strelil gól na 3:2, ale následne sa prišlo na to, že jeho meno nefiguruje v zápise o stretnutí, hoci v elektronickej podobe bol slovenský krídelník uvedený. Rozhodcovia ho už viac do hry nepustili. Ferndorf sa odpútal z posledného miesta a získal dôležité body v boji o záchranu, ale pre spomenutú chybu mu hrozia konzekvencie. Gummersbach totiž podal námietku.

HC Robe Zubří nevyradilo najväčšieho favorita na titul v českej extralige. Marek Hlinka a spol. podľahli v rozhodujúcom piatom stretnutí štvrťfinále na pôde HCB Karviná 24:29 a celú sériu prehrali 2:3. Hlinka strelil tri góly a raz bol vylúčený.

HSC Suhr Aarau zvládol úlohu favorita a po zmene strán pokoril GC Amicitia Zürich 29:27. Pilier obrany Martin Slaninka skóroval za štvrtý tím tabuľky I. švajčiarskej ligy dvakrát.