Favorita na palubovkách súperov nezaváhali, D. Streda o gól pokorila Prešov

Prvé dva tímy tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok 2019/2020 naplnili papierové predpoklady v sobotňajších dueloch 12. kola MOL ligy aj na palubovkách súperov. Líder DHK Baník Most deklasoval Sokol Písek 36:25, hoci po prvom polčase mal iba dvojgólový náskok. Iuventa Michalovce dosiahla päťgólové víťazstvo vo Veselí nad Moravou (30:25), ktorému nepomohla ani strelecká potencia Sloveniek Kučerovej (9 g.) s Pastrokovou (8/1). Na 3. priečku sa priebežne posunul DHC Sokol Poruba vďaka jednoznačnému triumu nad HC Sporta Hlohovec 38:26. V tabuľke nasleduje DHK Zora Olomouc, ktorý v moravskom derby zdolal HK Hodonín 25:23. Slovenský súboj tabuľkových susedov dopadol lepšie pre MŠK/HC DAC Dunajská Streda. Nováčik v priebehu II. polčasu vyhrával nad ŠŠK Prešov 26:20, ale hostky 50 sekúnd pred koncom znížili na 28:29, vyrovnať sa im však už nepodarilo. Dunajskostredčanky sa tešili z tretieho ligového víťazstva v sezóne.