Načítavanie údajov ...

Fero Šulc: „Najkrajšie roky svojej kariéry som zažil v Szegede“

František Šulc bol veľký obľúbencom medzi fanúšikmi 3-násobného maďarského majstra zo Szegedu, dodnes naňho nedajú dopustiť. V rozhovore pre klubovú stránku Molu-Pick Fero priznal, že svoje niekdajšie mužstvo stále nosí v srdci a nikdy na pôsobenie v  drese Szegedu nezabudne. Fanúšikom zaželal príjemné Veľkonočné sviatky a poprial veľa síl v súčasnej neľahkej situácii.

Priaznivci Szegedu naposledy zazreli svojho niekdajšieho obľúbenca na tribúne Városi Sportcsarnoku – Mestskej športovej haly v roku 2016, keď prišiel na pozvanie klubu na jeden zo zápasov Ligy majstrov. Na hviezdneho slovenského kanoniera diváci nezabudli a Fera Šulca spoločne s rodinou vytlieskali.

„Dodnes pozorne sledujem zápasy svojho bývalého mužstva. Tak,  ako tomu bolo aj za mojich čias aj teraz sa potvrdzuje, že klub v Szegede má skvelých fanúšikov. Som pyšný na to a do dnešného dňa si to veľmi vážim, že som mohol hrať pred ich zrakmi,  za ich povzbudzovania. Každého v Szegede pozdravujem a verím, že si po utíchnutí pandémie koronavírusu  nájdem čas navštíviť mesto, kde som zažil najkrajšie roky kariéry. Szeged som si veľmi obľúbil, rád sa k vám vraciam späť.“

Fero Šulc bol dlho lídrom streleckých tabuliek Szegedu v Lige majstrov. So svojimi 205 gólmi ešte aj v súčasnosti  patrí medzi najlepších kanonierov kékek, teda modrých ako znie prezývka Szegedu – celkovo patrí mu piata priečka. Naďalej kraľuje medzi top strelcami Molu Pick čo sa týka počtu nastrieľaných gólov v jednom stretnutí – v roku 2010 nasúkal v dueli Ligy majstrov  Dinamu Minsk 17 gólov. Klubová stránka Szegedu pripomína, že František Šulc žije so svojimi dvomi synmi a manželkou Michaelou v Nových Zámkoch.

V tomto náročnom a ťažkom období plynú naše dni takmer rovnako. Pre obmedzenia trávime veľa času doma alebo na záhrade. Snažíme sa chodiť na miesta, kde je čo najmenej ľudí. Deti zvládajú túto situáciu na výbornú, aj keď nie je jednoduché im dennodenne vymýšľať program. Veľa sa bicyklujeme v prírode.  Snažíme sa čo najlepšie prežiť toto náročné obdobie, aj keď to nie je vždy jednoduché. Dúfame, že sa život čo najrýchlejšie vráti späť do starých koľají. Každému prajem veľa síl, aby zvládol túto situáciu a príjemné Veľkonočné sviatky!“.

Zdroj: https://www.pickhandball.hu/hirek/2710/fero-sulc-a-legszebb-eveimet-toltottem-szegeden

 

https://www.ehftv.com/de/video/player-of-the-round-2-frantisek-sulc/120099 

 

https://www.ehftv.com/de/video/player-of-the-round-7-frantisek-sulc/120119

 

https://www.ehftv.com/de/video/wordrap-with-frantisek-sulc/100329

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022