Načítavanie údajov ...

Final 4 SEHA League po dvoch rokoch opäť v Breste

Po Skopje aj Brest druhýkrát organizátorom Final 4 SEHA League

Hádzanári Meškova Brest si počas víkendu definitívne zaistili postup do Final 4 ôsmeho ročníka „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ a vedenie nadnárodnej súťaže vzápätí v pondelok oznámilo dejisko jej vyvrcholenia. Záverečný turnaj sa uskutoční v termíne 2. – 3. apríla 2019 v Breste pod organizátorskou taktovkou miestneho hádzanárskeho klubu BGK Meškov.

Brest je po Skopje druhé mesto, ktoré bude už dvojnásobným dejiskom záverečného turnaja tejto nadnárodnej súťaže mužov. Brest premiérovo hostil najlepšie tímy v roku 2017, keď celkovo triumfovali hádzanári Vardaru Skopje. Raz usporiadali turnaj Final 4 v Záhrebe, Novom Sade, Veszpréme a Varaždíne. V Breste sa turnaj na rozdiel od minulosti neuskutoční počas víkendu, ale v prvej polovici týždňa. Na utorok 2. apríla sú plánované semifinálové duely a v nedeľu 3. 4. prídu na rad zápasy o 3. miesto a finále.

„Je pre nás veľkým potešením, že môžeme vyvrcholenie SEHA League opäť organizovať spolu s klubom z Brestu. Sme presvedčení, že turnaj bude nezabudnuteľnou skúsenosťou pre klub, mesto, fanúšikov i bieloruskú hádzanú. Meškov je účastníkom Final 4, preto si ľudia z klubu zaslúžia priniesť to najlepšie z regionálnej hádzanej do ich mesta a krajiny,“ uviedol výkonný riaditeľ ligy Siniša Ostoič.

Víťaz SEHA League v sezóne 2018/2019 vzíde z kvarteta RK Vardar Skopje (Maced., obhajca prvenstva), PPD Záhreb (Chor.), RK Nexe Našice (Chor.) a Meškov Brest (Biel.). O zložení semifinálových dvojíc ešte nie je rozhodnuté.

Slovenský zástupca Tatran Prešov sa opäť nedostal medzi elitné kvarteto a v konečnom poradí obsadí 5. priečku.

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022