Final 4 SEHA ligy bez Tatrana, ani v odvete nestačil na Motor Záporožie

Hádzanári Tatrana Prešov nepostúpili na turnaj Final Four 10. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“. Zverenci trénera Slavka Golužu po sobotňajšej prehre 22:27 podľahli v ukrajinskom Záporoží domácemu Motoru aj v nedeľňajšej odvete, tentoraz ešte vyšším rozdielom 19:29, hoci po polčase bol stav nerozhodný 12:12. Záporožie, ktoré využilo domáce prostredie, keďže na základe dohody oboch klubov sa vzhľadom na pandemickú situáciu dvakrát hralo na ukrajinskej palubovke, si premiérovo vybojovalo miestenku medzi kvarteto najlepších a 4. – 5. septembra sa predstaví na Final 4 v chorvátskom Zadare.

Tatran opäť ako v sobotu odohral vyrovnaný prvý polčas, v ktorom si tímy nevypracovali výraznejší náskok. Prešovčania síce otočili z 9:11 na 12:11, ale do kabín išli na prestávku za nerozhodného stavu 12:12. Po zmene strán to už bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorí nedali výrazne oslabeným hosťom šancu. Motor viedol necelú štvrťhodinu pred koncom 20:14 a svoj náskok v zostávajúcom čase zvýšil až na dvojciferný rozdiel. Najlepším prešovský strelec bol Tomáš Rečičár, autor 6 gólov.

Prešovčania ešte nepoznajú svoje presné umiestnenie v aktuálnom ročníku súťaže. V doterajšej histórii účinkovania v SEHA League majú na konte po dve štvrté miesta (2012, 2014), štyri piate priečky (2013, 2015, 2016, 2019), dve šieste (2018, 2020) a jednu deviatu pozíciu (2017). Na vyvrcholení SEHA League budú chýbať siedmykrát, z toho šiestykrát za sebou (2013, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021).

Výsledok – SEHA Gazprom League 2020/2021 – play-off – štvrťfinále – odveta:

Motor Záporožie (Ukr.) – Tatran Prešov (SR) 29:19 (12:12) – prvý zápas 27:22, Záporožie postúpilo do semifinále
Najviac gólov: Kravčenko, Doncov a Bochan po 4 – Rečičár 6, Fech 5/3, Lopez García 4
pok. hody: 1/1 – 3/3, vylúčení: 8 – 1, ČK: 54. Bochan (Motor) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Pavičevič a Ražnatovič (obaja Č. Hora), 400 divákov